Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júna 2023

Pápež František navštívi Mongolsko, ceste sa pripisuje geopolitický významPápež František v závere leta navštívi Mongolsko. Pôjde o prvú cestu hlavy katolíckej cirkvi do tejto krajiny. Vatikán v sobotu potvrdil, že pápež Mongolsko navštívi od ...Zdieľať
vatican_pope_78664 676x451 3.6.2023 (SITA.sk) - Pápež František v závere leta navštívi Mongolsko. Pôjde o prvú cestu hlavy katolíckej cirkvi do tejto krajiny. Vatikán v sobotu potvrdil, že pápež Mongolsko navštívi od 31. augusta do 4. septembra.


Ceste sa pripisuje geopolitický význam, keďže Mongolsko leží medzi Ruskom a Čínou, čiže medzi krajinami, ktoré nijaká hlava katolíckej cirkvi doteraz nenavštívila. Mongolsko sa snaží zachovávať si politickú a ekonomickú nezávislosť aj od Ruska, ktoré pokrýva fakticky celú spotrebu energií v krajine, aj od Číny, ktorá kupuje viac ako 90 percent mongolských exportovaných surovín, predovšetkým uhlie a meď.

Podľa štatistických údajov katolíckej neziskovej organizácie Pomoc cirkvi v núdzi kresťania tvoria len 2 percentá populácie Mongolska. K budhizmu sa hlási 53 percent, k ateizmu 39 percent, k islamu 3 percentá a k šamanizmu 3 percentá obyvateľstva krajiny.Zdroj: SITA.sk - Pápež František navštívi Mongolsko, ceste sa pripisuje geopolitický význam © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biden podpisom ukončil drámu, ktorá znervózňovala finančné trhy v USA aj v zahraničí
<< predchádzajúci článok
Recep Tayyip Erdoğan zložil prezidentskú prísahu v období celého radu domácich ťažkostí