Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. júna 2023

Biden podpisom ukončil drámu, ktorá znervózňovala finančné trhy v USA aj v zahraničíAmerický prezident Joe Biden v sobotu podpísal legislatívu o zvýšení dlhového stropu krajiny, ktorá odvrátila ...Zdieľať
joe biden 676x451 4.6.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden v sobotu podpísal legislatívu o zvýšení dlhového stropu krajiny, ktorá odvrátila možnú bezpríkladnú neschopnosť americkej federálnej vlády splácať svoje záväzky. Išlo o ukončenie drámy, ktorá znervózňovala finančné trhy v USA aj v zahraničí.


Prezident neusporiadal verejné podujatie s poslancami oboch amerických strán, ale legislatívu podpísal v súkromí, čo bolo odzrkadlením toho, akej krátkej lehote lídri USA čelili. Ministerstvo financií varovalo, že vláda už v pondelok nebude mať dostatok financií, čo by otriaslo americkou aj globálnou ekonomikou.

Biden v krátkom vyhlásení poďakoval lídrom demokratov aj republikánov za ich partnerstvo. „Bez ohľadu na to, ako ťažko sa naša politika realizuje, musíme sa na seba navzájom pozerať nie ako na nepriateľov ale ako na amerických spoluobčanov," uviedol Biden vo videospráve zverejnenej po podpise.


Zdroj: SITA.sk - Biden podpisom ukončil drámu, ktorá znervózňovala finančné trhy v USA aj v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hegerovi Demokrati bojujú s Matovičom, podľa Hřícha však mali iné plány
<< predchádzajúci článok
Pápež František navštívi Mongolsko, ceste sa pripisuje geopolitický význam