Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2022

Pápež František považuje napätie na Ukrajine za mier ohrozujúce, vyzýva na rozhovoryPápež František vyjadril znepokojenie nad "rastúcim napätím" na Ukrajine, ktoré ohrozuje mier, a vyzval na rozhovory, ktoré by do centra pozornosti postavili "ľudské bratstvo namiesto straníckych ...Zdieľať
vatican_pope_32706 37313e88a9d5402d81e165bac35fb885 676x451 23.1.2022 (Webnoviny.sk) - Pápež František vyjadril znepokojenie nad "rastúcim napätím" na Ukrajine, ktoré ohrozuje mier, a vyzval na rozhovory, ktoré by do centra pozornosti postavili "ľudské bratstvo namiesto straníckych záujmov".


"So znepokojením sledujem rastúce napätie, ktoré by mohlo zasadiť novú ranu Ukrajine a spochybniť bezpečnosť v Európe s ešte širšími dôsledkami," povedal František.

František vyzval na stredu na deň modlitieb za mier, aby sa politické rozhovory mohli sústrediť na "ľudské bratstvo namiesto straníckych záujmov". Ako dodal, tí, ktorí sledujú vlastné ciele na úkor iných, opovrhujú vlastným ľudským povolaním, pretože všetci sme boli stvorení ako bratia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František považuje napätie na Ukrajine za mier ohrozujúce, vyzýva na rozhovory © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návrh poslanca Petra Kremského by podľa komory legalizoval trestný čin pokútnictva
<< predchádzajúci článok
Po desiatich rokoch sa na Záhorí obnoví výroba pórobetónových tvárnic, Xella tak reaguje na zvýšený dopyt