Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. marca 2024

Pápež vyzval na prímerie v Gaze a výmenu zajatcov medzi Ruskom a UkrajinouPre približne 30-tisíc veriacich na Námestí svätého Petra vo Vatikáne odslúžil pápež František omšu na Veľkonočnú nedeľu, na ktorej vyzval na prímerie v Pásme Gazy a na výmenu zajatcov medzi Ruskom a ...Zdieľať
vatican_pope_32982 676x451 31.3.2024 (SITA.sk) - Pre približne 30-tisíc veriacich na Námestí svätého Petra vo Vatikáne odslúžil pápež František omšu na Veľkonočnú nedeľu, na ktorej vyzval na prímerie v Pásme Gazy a na výmenu zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou.


„Mier sa nikdy nedosiahne zbraňami, ale vystretými rukami a otvoreným srdcom," povedal František z balkóna s výhľadom na námestie.

Pápež František vyzeral v dobrej forme napriek tomu, že v sobotu večer odslúžil 2,5 hodiny trvajúcu veľkonočnú vigíliu. Pápež, ktorému ako mladému mužovi odstránili časť jedného pľúcneho laloku, mal celú zimu dýchacie problémy.


Zdroj: SITA.sk - Pápež vyzval na prímerie v Gaze a výmenu zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko sa snaží posilniť obranu prístavu Novorossijsk pred možnými ukrajinskými útokmi
<< predchádzajúci článok
Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službu