Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. marca 2024

Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službuRuský vodca Vladimir Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službu. Informuje o tom portál Sky News, ktorý cituje internetovú stránku Kremľa. ...Zdieľať
vladimir putin 1 676x451 31.3.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službu. Informuje o tom portál Sky News, ktorý cituje internetovú stránku Kremľa. Ročnú povinnú vojenskú službu musia v Rusku absolvovať muži vo veku nad 18 rokov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVlani v júli parlament krajiny odsúhlasil zvýšenie maximálneho veku, v ktorom môžu byť muži odvedení do služby, na 30 z 27 rokov. Brancov podľa zákona nemôžu nasadiť do bojov mimo Ruska. Vlani v septembri na povinnú vojenskú službu v Rusku povolali 130-tisíc ľudí a na jar minulého roka 147-tisíc brancov.Zdroj: SITA.sk - Putin podpísal dekrét o odvode 150-tisíc brancov na povinnú vojenskú službu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež vyzval na prímerie v Gaze a výmenu zajatcov medzi Ruskom a Ukrajinou
<< predchádzajúci článok
Rusi raketami zaútočili na infraštruktúru Ľvovskej oblasti, zomrel jeden človek