Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2007

Parlament bude hlasovať o rozpočte aj dôvere vládeMinistri v piatok na mimoriadnej schôdzi vlády jednohlasne schválili návrh na spojenie hlasovania Národnej rady SR o zákone o štátnom rozpočte na budúci rok s hlasovaním o dôvere vláde Roberta ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Ministri v piatok na mimoriadnej schôdzi vlády jednohlasne schválili návrh na spojenie hlasovania Národnej rady SR o zákone o štátnom rozpočte na budúci rok s hlasovaním o dôvere vláde Roberta Fica. Ako na tlačovej besede informoval premiér, týmto krokom chce ukázať občanom, že kabinet má dôveru parlamentu. Zároveň vyjadril presvedčenie, že poslanci vyslovia vláde dôveru. Podľa Fica pôjde pri hlasovaní o dôvere vláde súčasne s hlasovaním o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2008 o precedens. "Nepamätám sa, že by tento inštitút vyslovovania dôvery vláde spojený s hlasovaním o návrhu zákona bol niekedy využitý," povedal premiér.

Hlavným zámerom vlády podľa neho je, aby verejnosť dostala signál o tom, že vláda má plnú dôveru parlamentu. "Tento akt bude ďalším významným príspevkom k stabilite a kontinuite, ku ktorej sme sa prihlásili pri posledných rokovaniach," povedal Fico. Očakáva pritom, že vláda získa v parlamente plnú dôveru od všetkých poslancov vládnej koalície. "Som presvedčený, že všetko je za nami a formálnoprávnym zavŕšením krízy bude práve hlasovanie poslancov o dôvere vláde," dodal.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rokovanie o rozpočte bude pokračovať aj na budúci týždeň
<< predchádzajúci článok
Boj proti terorizmu nesmie porušovať ľudské práva

Parlament bude hlasovať o rozpočte aj dôvere vláde - diskusné fórum čitateľov