Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2021

Parlament bude mimoriadne rokovať o odvolaní Kolíkovej z funkcie, hlavným iniciátorom je strana HlasMimoriadna schôdza parlamentu o odvolaní Márie Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti sa uskutoční vo štvrtok 16. septembra po hlasovaní o ...Zdieľať
bp_7261 676x451 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Mimoriadna schôdza parlamentu o odvolaní Márie Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti sa uskutoční vo štvrtok 16. septembra po hlasovaní o 17:00. Informovala o tom Národná rada SR na svojej internetovej stránke. Na odvolanie člena vlády je potrebných aspoň 76 hlasov poslancov zo 150-členného parlamentu.


Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) minulý týždeň v piatok podala návrh na odvolanie ministerky Kolíkovej (nom. SaS). Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini hovoril, že keď opozícia v máji tento roka predkladala návrh na odvolanie Kolíkovej, existovali dôvody pre jej odchod.

„Najvážnejšími boli podozrenia z klientelizmu a konflikt záujmov. Samotný prenájom budovy pre ministerstvo spravodlivosti je spájaný s bratom pani ministerky a vzbudzuje tak pochybnosti, či konanie pani Kolíkovej nesmerovalo k presadeniu osobných záujmov na úkor verejných,“ vyhlásil Pellegrini.

Predseda Hlasu-SD povedal, že ministerka stratila politickú legitimitu odchodom zo strany Za ľudí a prechodom šiestich poslancov Za ľudí okolo nej do parlamentného klubu Sloboda a Solidarita (SaS). Podľa Pellegriniho išlo o „palácový politický prevrat“ s cieľom, aby si Kolíková udržala svoje miesto vo vláde.


Zdroj: Webnoviny.sk - Parlament bude mimoriadne rokovať o odvolaní Kolíkovej z funkcie, hlavným iniciátorom je strana Hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulíkovo ministerstvo chce zabrániť úpadku rodinných firiem, chystá plán ich rozvoja
<< predchádzajúci článok
Centrá pre deti a rodiny môžu získať automobil od Nadácie Volkswagen Slovakia

Parlament bude mimoriadne rokovať o odvolaní Kolíkovej z funkcie, hlavným iniciátorom je strana Hlas - diskusné fórum čitateľov