Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2020

Parlament čaká mimoriadna schôdza k národnému plánu obnovy, vláda podľa Fica nemá nič pripravenéMimoriadna schôdza parlamentu k národnému plánu obnovy bude vo štvrtok 24. septembra o 12:00. Agentúru SITA o tom informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR. Mimoriadnu schôdzu ...Zdieľať
img_8036 1 676x451 23.9.2020 (Webnoviny.sk) - Mimoriadna schôdza parlamentu k národnému plánu obnovy bude vo štvrtok 24. septembra o 12:00. Agentúru SITA o tom informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR. Mimoriadnu schôdzu iniciovala strana Smer - sociálna demokracia, ktorá chce, aby parlament prijal stanovisko k tomuto dokumentu.


Plán obnovy musí byť podľa predstaviteľov Smeru prijatý v širšom sociálnom dialógu. „Vidíte niekde sedieť za stolom vládu, odborárov, Združenie miest a obcí Slovenska, zamestnávateľov a baviť sa na túto tému? Nič také nie je. Vláda nemá pripravené nič,“ tvrdí šéf Smeru Robert Fico.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) 21. júla po prílete zo summitu Európskej únie (EÚ), kde sa schválil rozpočet a fond obnovy po koronakríze, povedal, že Slovensko bude mať zo zdrojov EÚ v najbližších siedmich rokoch k dispozícii 34,1 miliárdy eur. Premiér vtedy konštatoval, že z rozpočtu na roky 2014 - 2020 má Slovensko nevyčerpaných osem miliárd eur a pre nasledujúcich sedem rokov má v rámci rozpočtu EÚ k dispozícii 18,6 miliardy eur, pričom v rokoch 2021 až 2023 môže čerpať ďalšie európske fondy v sume 7,5 miliardy eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Parlament čaká mimoriadna schôdza k národnému plánu obnovy, vláda podľa Fica nemá nič pripravené © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerka kultúry Natália Milanová vyrokovala milióny eur na riešenie dopadov COVID-19
<< predchádzajúci článok
Vatikán odmieta eutanázie či asistované samovraždy, považuje ich za „akt zabitia“

Parlament čaká mimoriadna schôdza k národnému plánu obnovy, vláda podľa Fica nemá nič pripravené - diskusné fórum čitateľov