Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2020

Vatikán odmieta eutanázie či asistované samovraždy, považuje ich za „akt zabitia“


Tagy: eutanázia

Vatikán v utorok zdôraznil svoj neústupčivý odpor proti eutanázii a asistovaným samovraždám, pričom ich nazval "aktami zabitia". Učinil tak v nadväznosti na to, že stále viac štátov vrátane Španielska ...Zdieľať
papez frantisek 676x502 23.9.2020  - Vatikán v utorok zdôraznil svoj neústupčivý odpor proti eutanázii a asistovaným samovraždám, pričom ich nazval "aktami zabitia". Učinil tak v nadväznosti na to, že stále viac štátov vrátane Španielska či Nového Zélandu zvažuje právne reformy v týchto kontroverzných otázkach.

Otrávia ľudskú spoločnosť"Eutanázia predstavuje naozaj zlý čin, a to za akýchkoľvek okolností. Potraty, eutanázia a úmyselné sebadeštrukcie otrávia ľudskú spoločnosť," uvádza sa vo vyhlásení Svätej stolice, ktorá dodáva, že tí, ktorí si zvolia eutanáziu, nemôžu prijímať sviatosti vrátane pomazania chorých.

Pápež František sa v sobotu stretol s biskupmi zo Španielska, kde sa v parlamente nachádza návrh zákona o legalizácii eutanázie. Ak by ho poslanci schválili, Španielsko by sa stalo štvrtou krajinou v Európe, ktoré legalizovali samovraždy asistované lekármi po štátoch Beneluxu - Belgicku, Holandsku a Luxembursku.

Referendum na Novom Zélande


Najvyšší súd v Taliansku vlani rozhodol, že v prípadoch "neprípustného fyzického a psychického utrpenia" by sa eutanázia nemala považovať za nezákonnú. Na Novom Zélande sa na budúci mesiac uskutoční referendum o eutanázii a asistovaných samovraždách.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vatikán odmieta eutanázie či asistované samovraždy, považuje ich za „akt zabitia“ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: eutanázia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlament čaká mimoriadna schôdza k národnému plánu obnovy, vláda podľa Fica nemá nič pripravené
<< predchádzajúci článok
Príspevky na udržanie zamestnanosti sa majú predĺžiť až do konca roka, výdavky sú v limite

Vatikán odmieta eutanázie či asistované samovraždy, považuje ich za „akt zabitia“ - diskusné fórum čitateľov