Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2024

Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEMAk by sa v Česku konali parlamentné voľby v júni tohto roka, podľa prieskumu spoločnosti STEM by v nich zvíťazilo opozičné hnutie ANO, ktoré by získalo 32,9 percenta ...Zdieľať
gettyimages 873617200 676x507 23.6.2024 (SITA.sk) - Ak by sa v Česku konali parlamentné voľby v júni tohto roka, podľa prieskumu spoločnosti STEM by v nich zvíťazilo opozičné hnutie ANO, ktoré by získalo 32,9 percenta hlasov.


Na druhom mieste by skončila vládna ODS, za ktorú by hlasovalo 14,8 percenta respondentov, a tretí by boli Piráti s podporou 8,7 percenta oslovených. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz, ktorý cituje prieskum spoločnosti STEM pre televíziu CNN Prima News.

Prieskum rátal s tým, že vo voľbách by jednotlivé strany kandidovali samostatne, čo aj podľa jeho autorov nie je príliš pravdepodobné. Nie je tak jasné, koľko hlasov by získala koalícia Spolu. Volieb by sa podľa prieskumu zúčastnilo 59 percent oprávnených voličov.


Zdroj: SITA.sk - Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O azyl požiadalo od začiatku roka takmer 80 ľudí, rezort vnútra sa pri príležitosti Svetového dňa utečencov zapojil aj do osláv
<< predchádzajúci článok
Partizánske hnutie Ateš podniklo sabotáž na železnici v Rostove nad Donom, podpálil reléovú skriňu na trati