Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júla 2020

Parlamentný výbor bude opäť riešit prípad pokuty exprezidenta KiskuParlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií chce kauzu bývalého prezidenta Andreja Kisku (Zdieľať
andrej kiska 676x451 16.7.2020 (Webnoviny.sk) - Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií chce kauzu bývalého prezidenta Andreja Kisku (Za ľudí) vyriešiť na septembrovom rokovaní. Povedal to vo štvrtok 16. júla predseda výboru Richard Raši.

Výbor nepostupoval správne


Ústavný súd vlani zrušil pokutu exprezidentovi Kiskovi, ktorú mu udelil výbor pre nezlučiteľnosť funkcií v súvislosti s financovaním jeho prezidentskej kampane.

„Prijali sme uznesenie, že berieme na vedomie nález ústavného súdu,. Budeme sa ním zaoberať v intenciách, ako nám ústavný súd povedal. V septembri na rokovaní výboru by sme mali definitívne tento prípad rozlúsknuť,“ uviedol Raši.

Kiska sa nemohol obhájiť


Ústavný súd SR vlani koncom roka zistil, že výbor v konaní nepostupoval v súlade so základnými právnymi princípmi, platnými pre konanie orgánov, rozhodujúcich o právach a povinnostiach fyzických a právnických osôb.

„Predovšetkým neboli naplnené požiadavky na riadne zistenie skutkového stavu, na umožnenie účastníkovi konania vyjadriť sa k postupu a k vykonaným dôkazom, resp. k zisteniam, a požiadavka na riadne odôvodnenie rozhodnutia,“ uviedol sudca Peter Molnár.

Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií v máji 2019 rozhodol o udelení pokuty prezidentovi vo výške troch mesačných platov po skončení daňovej kontroly v jeho spoločnosti KTAG. O udelení pokuty rozhodla väčšina členov výboru. Podnet proti Kiskovi podala neparlamentná strana Nový parlament.


Zdroj: Webnoviny.sk - Parlamentný výbor bude opäť riešit prípad pokuty exprezidenta Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pellegrini chce zastaviť antisociálny smer vlády, pri minimálnej mzde podviesť voličov
<< predchádzajúci článok
Poistenci Unionu budú mať testovanie na koronavírus lacnejšie

Parlamentný výbor bude opäť riešit prípad pokuty exprezidenta Kisku - diskusné fórum čitateľov