Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. mája 2014

Paul McCartney je v nemocnici, museli ho hospitalizovaťBritského hudobníka Paula McCartneyho museli hospitalizovať v japonskom Tokiu, kde mal v rámci svetového turné Out There! odohrať tri koncerty. "Po tom, čo Paula začala minulý týždeň ...Zdieľať
paul mccartney BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) - Britského hudobníka Paula McCartneyho museli hospitalizovať v japonskom Tokiu, kde mal v rámci svetového turné Out There! odohrať tri koncerty.


"Po tom, čo Paula začala minulý týždeň trápiť viróza, začali ho úspešne liečiť v jednej z nemocníc v Tokiu. Čoskoro sa úplne uzdraví, lekári mu však odporučili, aby si na niekoľko dní oddýchol. Veľmi ho dojali všetky odkazy a priania skorého uzdravenia, ktoré dostal od fanúšikov z celého sveta," uviedol hovorca 71-ročného hudobníka prostredníctvom oficiálnej webstránky www.paulmccartney.com.

Viróza mu zabránila v koncertovaní

McCartney musel pre virózu na neurčito odložiť spomínané tri koncerty v Tokiu rovnako ako vystúpenia v Osake a Soule.

Video: Paul McCartney - Appreciate


Koncert v juhokórejskej metropole, kde sa mal predstaviť 28. mája, mal byť poslednou zastávkou ázijskej časti turné. Najbližšie vystúpenie by mal niekdajší člen kapely The Beatles odohrať 14. júna v Lubbocku v americkom Texase.

Dovedna vydal až šestnásť sólových štúdioviek

Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom spomínanej formácie The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov.

Po rozpade kapely pôsobil do roku 1981 v skupine The Wings, v ktorej hrala aj jeho už zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy.

Rodák z Liverpoolu má na konte 16 sólových štúdioviek, pričom zatiaľ poslednú s názvom New vydal vlani v októbri. Dvakrát ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Whitney Houston ožije, Američania o nej pripravujú film
<< predchádzajúci článok
Recenzia: Okteto životov pod taktovkou pána Gézu je svedectvom spoločnosti

Paul McCartney je v nemocnici, museli ho hospitalizovať - diskusné fórum čitateľov