Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. apríla 2013

Pavol Hrušovský oznámi, či chce kandidovať na prezidentaPredseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský sa do 15. mája vyjadrí, či bude kandidovať za prezidenta SR. Sľúbil to vedeniu KDH a členom poslaneckého klubu na rokovaní v úvode ...Zdieľať
pavol hrusovsky BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský sa do 15. mája vyjadrí, či bude kandidovať za prezidenta SR.


Sľúbil to vedeniu KDH a členom poslaneckého klubu na rokovaní v úvode týždňa.

Podľa informácií agentúry SITA sa Hrušovského na kandidatúru pýtali viacerí poslanci KDH. Zakladateľ hnutia Ján Čarnogurský v stredu večer vystúpil pred Radou KDH v Trnavskom kraji. Prejavil záujem vystúpiť aj pred celoslovenskou radou.

Čarnogurský nezískal podporu KDH na prezidentskú kandidatúru, chce kandidovať ako občiansky kandidát. KDH sa snaží na spoločnom prezidentskom kandidátovi dohodnúť s Mostom-Híd a SDKÚ-DS od jesene. Doteraz však k záveru na spoločnej kandidatúre Hrušovského nedospeli. Problémy s jeho podporou má SDKÚ-DS.

Prezidentské voľby budú v roku 2014 na jar. Okrem Čarnogurského kandidatúru ohlásil aj Andrej Kiska a nezaradený poslanec NR SR Radoslav Procházka, ktorý nedávno odišiel z KDH. Súčasný prezident Ivan Gašparovič už kandidovať nemôže, pretože je prezidentom druhé funkčné obdobie a viackrát kandidovať slovenská legislatíva nepripúšťa.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Kaliňák chce na reforme šetriť rýchlejšie
<< predchádzajúci článok
Boháč Andrej Babiš chce vraj kúpiť vydavateľa Nového Času

Pavol Hrušovský oznámi, či chce kandidovať na prezidenta - diskusné fórum čitateľov

kandidujte18.4. 14:24:51