Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

15. júna 2020

Peking posilňuje opatrenia: Začala v Číne druhá vlna koronavírusu?Čína hlásila v pondelok 49 nových prípadov nákazy koronavírusom po celej krajine.Zdieľať
Peking posilňuje opatrenia: Začala v Číne druhá vlna koronavírusu?

Predstavitelia Pekingu v pondelok oznámili, že zatvoria všetky vnútorné športové a voľnočasové priestory. Hlavné mesto posilňuje opatrenia, aby vyriešilo nový výskyt nákazy koronavírusom. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP.


Predstaviteľ čínskeho hlavného mesta Sü Jing novinárom povedal, že všetky mestské oblasti musia "zvýšiť dezinfekciu verejných priestorov a dočasne zatvoriť športové a rekreačné vnútorné zariadenia", ako aj posilniť kontroly teploty tela a zabrániť vstupu osôb, ktoré nie sú obyvateľmi Pekingu.

Čína hlásila v pondelok 49 nových prípadov nákazy koronavírusom po celej krajine. Z nich 36 zistili v Pekingu, ktorý zaznamenal prudký skok 79 nových prípadov ochorenia COVID-19 za posledné tri dni.

Na predmestí Pekingu na veľkom farmárskom trhovisku Sin-fa-ti totiž vypukla nová nákaza koronavírusom, čo vyvolalo obavy z druhej vlny v čínskej metropole, uviedla agentúra DPA.

Sin-fa-ti je najväčší farmársky trh v Číne, pokiaľ ide o hodnotu transakcií, a poskytuje Pekingu až 90 percent čerstvého ovocia a zeleniny.

Pre "zanedbanie povinností" odvolali Čou Jü-čchinga, zástupcu starostu v juhozápadnej štvrti Feng-tchaj, kde sa nachádza spomínané trhovisko Sin-fa-ti. Odvolaného zástupcu v súčasnosti vyšetrujú.

Prepustení za tento nový výskyt nákazy v Pekingu boli tiež Wang Chua, tajomník výboru komunistickej strany pre správnu oblasť Chua-siang v spomínanej štvrti Feng-tchaj, a generálny riaditeľ trhoviska Čang Jüe-lin.

Vo štvrti Feng-tchaj s trhoviskom bol zavedený "vojnový režim", pričom ďalších 11 štvrtí úplne uzavreli a postavili aj cestné zátarasy.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Česku sa od pondelka uvoľňujú opatrenia. Hromadné akcie až 2500 ľudí na Slovensku 1000. (15. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli štyria nakazení a urobili iba 47 testov, kĺzavý medián je po takmer mesiaci opäť na trojke (15. 6. 2020)
 MUDr. Jozef Sabol z nemocnice na Kramároch: Panika z Covid-19 bola priveľká a niektoré opatrenia neprimerané (15. 6. 2020)
 Koronakríza spôsobila médiám závislým od príjmov z reklamy vážne ekonomické straty (13. 6. 2020)
 Prvá dáma Ukrajiny sa nakazila koronavírusom, otestovali aj prezidenta Zelenského a ich deti (12. 6. 2020)
 Nemecko dočasne zníži DPH, cieľom je znovunaštartovanie spotreby po koronavíre (12. 6. 2020)
 Koronavírus zrazil aj platy na Slovensku, najviac to pocítili zamestnanci v ubytovaní a reštauráciách (12. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac nových prípadov ako vyliečených pacientov (12. 6. 2020)
 Koronavírus má ešte jednu nevysvetlenú záhadu, týka sa pacientov bez príznakov ochorenia (11. 6. 2020)
 Počet nakazených koronavírusom sa opäť zvýšil, Slovensko už vo výsledkoch testov nemá nulu (11. 6. 2020)nasledujúci článok >>
Koľko zásahov znesie súkromie v boji proti koronavírusu? Nórsko pozastavilo svoju aplikáciu
<< predchádzajúci článok
V Česku sa od pondelka uvoľňujú opatrenia. Hromadné akcie až 2500 ľudí na Slovensku 1000.

Peking posilňuje opatrenia: Začala v Číne druhá vlna koronavírusu? - diskusné fórum čitateľov