Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. septembra 2020

Pellegrini: Ekonomická pomoc vlády je pomalá, nedostatočná a veľmi komplikovanáPoslanci okolo podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho (nezaradený) a Tomáša Tarabu (nezaradený) chcú zvolať mimoriadnu schôdzuZdieľať
img_1309 2 min 676x451 30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanci okolo podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho (nezaradený) a Tomáša Tarabu (nezaradený) chcú zvolať mimoriadnu schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Pellegrini to oznámil na tlačovej konferencii pred budovou NR SR.

Cieľ mimoriadnej schôdze


Mimoriadna schôdza by sa mala konať počas budúceho týždňa, poslanci avizovali, že majú dostatok podpisov.


Cieľom mimoriadnej schôdze má byť podľa lídra strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Pellegriniho, aby ministri vysvetlili, aké opatrenia sú pripravení prijať pre pomoc ekonomike a čo ich rezorty robia pre pomoc občanom.

Od 1. októbra začne platiť núdzový stav


Podľa expremiéra je ekonomická pomoc pomalá, nedostatočná a veľmi komplikovaná. Aj preto chce, aby ministri prišli do NR SR vysvetliť verejnosti konkrétne kroky, ktoré majú pripravené. Pellegrini tiež kritizoval ostatné rokovanie parlamentu. Podľa neho hodnotové témy patria do „dobrého počasia“ a Slovensko má v súčasnosti väčšie problémy ako sú interrupcie.

Na Slovensku začne od 1. októbra platiť núdzový stav, súčasný podpredseda parlamentu si však nemyslí, že na jeho vyhlásenie boli splnené všetky zákonom stanové podmienky. „Nie som si istý, či toto vyhlásenie núdzového stavu spĺňa všetky podmienky a parametre a nie som si istý, či ho niekto nespochybní a neobráti sa na ústavný súd,“ povedal. Vyjadril tiež obavu, že sa vláda takýmto spôsobom snaží zabrániť konaniu protestov proti nej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini: Ekonomická pomoc vlády je pomalá, nedostatočná a veľmi komplikovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Radšej niekoľkonásobne viac nahnevaných ľudí ako mŕtvych, hovorí o nových opatreniach primátor Rybníček
<< predchádzajúci článok
Zrušia sa preukazy zdravotného poistenia? Po novom bude u lekára stačiť aj mobilná aplikácia

Pellegrini: Ekonomická pomoc vlády je pomalá, nedostatočná a veľmi komplikovaná - diskusné fórum čitateľov