Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2019

Pellegrini: Európa chce byť lídrom v ochrane klímy a príkladomNa snímke predseda vlády Slovenskej republiky (SR) Peter Pellegrini.Zdieľať
Na snímke predseda vlády Slovenskej republiky (SR) Peter Pellegrini. Foto: TASR - Oliver Ondráš
Madrid 2. decembra (TASR) - Na klimatickom summite OSN (COP25) v Madride by mal zaznieť jasný signál, že Európa chce byť lídrom v oblasti ochrany klímy. Povedal to v pondelok slovenský premiér Peter Pellegrini po stretnutí predstaviteľov krajín Európskej únie vo videu na sociálnej sieti.


"Na dnešnom klimatickom summite by mal zaznieť jasný signál, že Európa v oblasti ochrany našej klímy chce byť lídrom, chce byť príkladom pre iné krajiny," povedal Pellegrini s tým, že verí v úspešnosť summitu. Zároveň verí, že táto vrcholná schôdzka prinesie opatrenia, ktoré pomôžu zachrániť planétu Zem.

Predseda slovenskej vlády bude počas pondelka spolu so svetovými lídrami rokovať o globálnych riešeniach pri problematike zmeny klímy.

Každoročná konferencia zameraná na presadzovanie klimatických dohovorov OSN sa konala naposledy v poľských Katoviciach. Zišlo sa vtedy na nej viac než 20.000 účastníkov vrátane mnohých prezidentov a premiérov. Prvá konferencia OSN o klíme sa uskutočnila v roku 1995 v Berlíne.

(osobitná spravodajkyňa TASR Lucia Kvašňovská)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odstraňovanie zvyškov jadrového paliva z Fukušimy sa začne v roku 2021
<< predchádzajúci článok
Rokovaním expertov sa začne program zasadnutia Ministerskej rady OBSE

Pellegrini: Európa chce byť lídrom v ochrane klímy a príkladom - diskusné fórum čitateľov