Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2024

Peniaze pre policajtov by sa mohli nájsť ešte tento rok, ministri Šutaj Eštok a Kamenický hľadajú riešenieRokovania o platoch policajtov postupujú dobre. Pred rokovaním vlády to pre médiá uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Zdieľať
664a0c4621071727040348 1 676x450 9.7.2024 (SITA.sk) - Rokovania o platoch policajtov postupujú dobre. Pred rokovaním vlády to pre médiá uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Dodal, že diskutujú s ministerstvom financií o možných finančných prostriedkoch na aktuálny rok. „Minister financií nemá druhý rozpočet, takže budeme hľadať zdroje, aby sme v krátkom čase našli riešenia, ktoré zastabilizujú policajný zbor," priblížil

Stabilizácia policajného zboru


Šutaj Eštok dodal, že zdroje hľadajú v rozpočte. Zdôraznil, že je to o rokovaní, pripomenul tiež stav verejných financií a potrebu ich konsolidácie.

„V rámci toho budeme hľadať ešte taký balík, ktorý nám umožní prežiť ako Slovensku a zastabilizovať policajný zbor," vyjadril sa.

S odbormi sú v zhode


Šutaj Eštok deklaroval, že už tento rok budú smerovať nejaké finančné prostriedky na riešenie situácie. Dodal, že prostriedky budú hľadať aj v jeho vlastnom rezorte. Minister vnútra podľa vlastných slov hovoril s predsedom odborov a je toho názoru, že sú v zhode a situáciu vidia rovnako.

„Som rád, že aj odborári chápu, že možnosti štátneho rozpočtu sú obmedzené," podotkol. Dodal, že si vie predstaviť aj debatu o „prekopaní" financovania a odmeňovania policajtov, zdôraznil však, že to nie je niečo, čo by sa dalo vyriešiť za krátky čas.


Zdroj: SITA.sk - Peniaze pre policajtov by sa mohli nájsť ešte tento rok, ministri Šutaj Eštok a Kamenický hľadajú riešenie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európske štáty čoraz viac potláčajú právo na pokojné zhromaždenie, upozorňuje Amnesty International
<< predchádzajúci článok
Zaútočiť na detskú onkológiu, zabíjať choré deti, je absolútne barbarstvo. Šimečka vyzval Fica a Pellegriniho, aby odsúdili ruský útok