Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2023

Pentagon ohlásil ďalšiu pomoc Ukrajine, balík zahŕňa aj muníciu pre obranný systém PatriotAmerické ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že poskytne Ukrajine ďalšiu dlhodobú vojenskú pomoc Ukrajine v sume 2,1 miliardy dolárov. Bezpečnostné potreby Ukrajiny Súčasťou nového balíka ...Zdieľať
volodymyr zelenskyj 1 676x451 9.6.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že poskytne Ukrajine ďalšiu dlhodobú vojenskú pomoc Ukrajine v sume 2,1 miliardy dolárov.

Bezpečnostné potreby Ukrajiny


Súčasťou nového balíka pomoci je financovanie munície pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a nákup systémov protivzdušnej obrany Hawk a malých dronov Puma.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Novú pomoc bude Washington poskytovať na základe Iniciatívy bezpečnostnej pomoci Ukrajine. Znamená to, že ide o financie, ktorú sa použijú v priebehu nadchádzajúcich mesiacov alebo dokonca rokov, aby sa zaručili budúce bezpečnostné potreby Ukrajiny.

Pomoc v boji proti agresorovi


Washington vo vyhlásení uviedol, že nový balík ukazuje pokračujúci záväzok USA „voči kritickým najbližším kapacitám Ukrajiny a tiež voči trvalej schopnosti ozbrojených síl Ukrajiny brániť svoje územie a odstrašovať Rusko pred agresiou z dlhodobého hľadiska".

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu z februára minulého roka Kyjivu poskytla bezpečnostnú pomoc v sume viac ako 37,6 miliardy dolárov.


Zdroj: SITA.sk - Pentagon ohlásil ďalšiu pomoc Ukrajine, balík zahŕňa aj muníciu pre obranný systém Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cieľom strany Modrí je pretvoriť Slovensko na demokratickú, prosperujúcu a bezpečnú krajinu
<< predchádzajúci článok
Irán pomáha Rusku pri výstavbe závodu na drony, dodávky zbraní prúdia cez Kaspické more