Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. decembra 2022

Peruánski šamani zverejnili svoje proroctvá pre rok 2023Šamani sa v tomto čase roka schádzajú, bubnujú, spievajú, žujú koku a pijú silný halucinogénny odvar a potom predpovedajú, akých bude budúcich 12 mesiacov.Zdieľať
Peruánski šamani zverejnili svoje proroctvá pre rok 2023

Na vrchole posvätnej hory San Cristóbal v Lime sa v stredu zišli 13 šamani z celého Peru, aby vzývali bohyňu Matku Zem (Pachamama) a boha Slnka (Tayta Inti) a predpovedali, čo svet čaká v roku 2023.


Ako v noci na piatok informovala agentúra AFP, šamani sa v tomto čase roka schádzajú, bubnujú, spievajú, žujú koku a pijú silný halucinogénny odvar a potom predpovedajú, akých bude budúcich 12 mesiacov.

Podľa nich sa "vojna na Ukrajine sa skončí. Brazílska futbalová ikona Pelé zomrie, v Severnej Amerike bude "veľa mŕtvych" v dôsledku prírodných katastrof a brazílsky prezident Inácio Lula sa Silva bude mať ťažký začiatok svojho tretieho prezidentského obdobia.

Šaman Cleofé Sedano po ukončení obradov pre AFP povedal, že nadchádzajúci rok prinesie Ukrajine mier. Vojna sa podľa neho skončí do augusta.

Iný šaman, Walter Alarcón, zasa avizoval, že Severnú Ameriku potrápi na budúci rok veľa prírodných katastrof s veľa mŕtvymi.

Pokiaľ ide o Pelého, Sedano povedal: "Všetci na celom svete si ho vážime, pretože bol dobrým futbalistom. Želáme si, aby tu s nami bol aj naďalej, ale budúci rok je jeho konečným dátumom." Medzičasom svetové agentúry vo štvrtok večer informovali, že Pelé, občianskym menom Edson Arantes do Nascimento, vo veku 82 rokov zomrel.

Lula, ktorý sa v nedeľu ujme úradu prezidenta Brazílie, bude mať podľa Alarcóna začiatok svojho mandátu "trochu komplikovaný, pretože sa nájdu oponenti, ktorí nebudú súhlasiť s jeho víziou." "Potom sa však situácia upokojí a Lulovi sa bude dariť," uzavrel.

Šamani predpovedali, že peruánska prezidentka Dina Boluarteová odstúpi a nahradí ju muž.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela britská módna návrhárka Vivienne Westwoodová
<< predchádzajúci článok
Britský herec a miláčik publika Jude Law má 50 rokov