Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. mája 2020

Pirátske weby zvyšujú návštevnosť, dopyt po nelegálnych filmoch sa cez koronakrízu strojnásobilVo Veľkej Británii zaznamenali od zavedenia obmedzení súvisiacich s koronavírusom veľký nárast nelegálneho sťahovania filmov z internetu. Podľa organizácie na ochranu duševného vlastníctva Fact sa počet ...Zdieľať
pc 676x451 16.5.2020 - Vo Veľkej Británii zaznamenali od zavedenia obmedzení súvisiacich s koronavírusom veľký nárast nelegálneho sťahovania filmov z internetu. Podľa organizácie na ochranu duševného vlastníctva Fact sa počet linkov odkazujúcich na nelegálny streaming v období od februára do apríla zdvojnásobil. Počet odkazov na najnovšie filmy sa dokonca strojnásobil.


Výkonný riaditeľ firmy Kieron Sharp vyhlásil, že ho to vôbec neprekvapilo. "Jediný zákonný spôsob sledovania filmov je prostredníctvom oficiálneho poskytovateľa," vyhlásil. Fact nezverejnil zoznam konkrétnych titulov, no vyzvali ľudí, aby vždy nahlásili nezákonné zdroje prostredníctvom organizácie Crimestoppers.

Spoločnosť Muso zameraná na monitorovanie digitálnych pirátskych aktivít uviedla, že návštevnosť nelegálnych streamovacích stránok za marec stúpla o takmer 60 percent. Vo Veľkej Británii zaznamenali vyše 300 miliónov návštev na pirátskych weboch. V Spojených štátoch amerických dokonca viac ako miliardu.

Film Parazit (2019) zaznamenal na začiatku pandémie 240-percentný nárast v dopyte na nelegálnych stránkach. Pre snímku Nákaza (2011) to bol nárast o 151 percent.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pirátske weby zvyšujú návštevnosť, dopyt po nelegálnych filmoch sa cez koronakrízu strojnásobil © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Audiovizuálny fond v čase pandémie podporí kiná, ktoré sa presunuli z kinosál do obývačiek domácností
<< predchádzajúci článok
Facebook kúpil databázu Giphy, používa ju aj konkurencia

Pirátske weby zvyšujú návštevnosť, dopyt po nelegálnych filmoch sa cez koronakrízu strojnásobil - diskusné fórum čitateľov