Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

16. mája 2020

Facebook kúpil databázu Giphy, používa ju aj konkurenciaFacebook kupuje online databázu Giphy a plánuje ju "lepšie začleniť" do Instagramu a ďalších svojich platforiem. Cena nie je ...Zdieľať
facebook 676x499 16.5.2020  - Facebook kupuje online databázu Giphy a plánuje ju "lepšie začleniť" do Instagramu a ďalších svojich platforiem. Cena nie je známa, no podľa firmy Axios sa dohodli na sume 400 miliónov dolárov (v prepočte približne 370 miliónov eur).


Zástupca Instagramu potvrdil, že do knižnice Giphy s krátkymi videami, takzvanými GIF, budú mať naďalej prístup aj iné spoločnosti, pričom mnohé z nich, ako napríklad Twitter alebo Pinterest sú priamou konkurenciou Facebooku.

GIF využívajú používatelia na sociálnych sieťach najmä na "vyjadrenie emócií" v konverzácii. Facebook vyhlásil, že 50 percent používateľov Giphy už pochádza z jeho platforiem, a z nich polovica z Instagramu.

Facebook zaznamenal vďaka obmedzeniam týkajúcich sa boja proti šíreniu nového koronavírusu nárast v počte používateľov.Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook kúpil databázu Giphy, používa ju aj konkurencia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pirátske weby zvyšujú návštevnosť, dopyt po nelegálnych filmoch sa cez koronakrízu strojnásobil
<< predchádzajúci článok
Zomrela fotografka The Beatles, považujú ju za autorku účesov členov kapely

Facebook kúpil databázu Giphy, používa ju aj konkurencia - diskusné fórum čitateľov