Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2019

Platobnú kartu ako električenku má zatiaľ necelé percento cestujúcichPlatobné karty môžu cestujúci v bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) využívať od mája 2018 aj ako električenku. Doteraz však túto možnosť využíva iba necelé ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 24. januára (TASR) - Platobné karty môžu cestujúci v bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) využívať od mája 2018 aj ako električenku. Doteraz však túto možnosť využíva iba necelé percento cestujúcich, drvivá väčšina stále používa klasickú "plastovú" električenku alebo jednorazové cestovné lístky. TASR o tom informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB) s tým, že pre zvýšenie povedomia o možnosti nákupu predplatného cestovného lístka na platobnú kartu spúšťa v spolupráci so spoločnosťou Mastercard kampaň s názvom Kartuj!.


Informačná kampaň upozorní na možnosť využitia platobnej karty ako nosiča predplatného cestovného lístka. Kampaň sa objaví na webovej stránke kartuj.sk, na vozidlách MHD a aj v médiách. "Cieľom je zvýšenie počtu cestujúcich využívajúcich svoju platobnú kartu na cestovanie vozidlami MHD po hlavnom meste," povedal generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

Záujemcovia si môžu zakúpiť týždenný, mesačný, polročný či ročný predplatný cestovný lístok na platobnú kartu Mastercard či Visa po registrácii cez internet na webe DPB. Potom už na cestovanie v MHD nepotrebuje cestujúci žiadny iný doklad, len svoju vlastnú platobnú kartu. "Tento spôsob cestovania ľuďom prináša väčšiu voľnosť, veď platobnú kartu nosí prakticky každý bežne pri sebe," podotkol Urban. DPB pracuje aj na sprístupnení možnosti nákupu jednorazových cestovných lístkov na platobnú kartu. Predpokladané spustenie je plánované v druhej polovici roka 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z. Čaputová odovzdala podpisy, R. Mistríka vyzýva na televízny duel
<< predchádzajúci článok
Pri výbuchu v bani na zlato v Ghane zahynulo najmenej 16 ľudí

Platobnú kartu ako električenku má zatiaľ necelé percento cestujúcich - diskusné fórum čitateľov