Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2023

Plaváková kritizuje odvolanie členov Súdnej rady a myslí si, že na rade budú nepohodlní sudcoviaPodpredsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) a poslankyňa NR SR Lucia Plaváková ...Zdieľať
653a5f1275e8c813620127 676x450 2.11.2023 (SITA.sk) - Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) a poslankyňa NR SR Lucia Plaváková skritizovala štvrtkové odvolanie členov Súdnej rady SR.


„Súdna rada má dosah na obsadenie súdov. A tak ďalšími na rade budú pravdepodobne sudcovia a sudkyne, ktorých činnosť súčasnej vláde a smeráckym “našim ľuďom” nevyhovuje," uviedla Plaváková vo svojom stanovisku.

Podľa nej vládnu stranu problémy obyvateľstva Slovenska absolútne nezaujímajú. „Jediné, o čo im ide, je rehabilitácia trestne stíhaných osôb blízkych Smeru," dodala.

Vláda vo štvrtok odvolala členov Súdnej rady SR a vymenovala nových. Z pozície členov Súdnej rady kabinet týmto dňom odvolal Evu Mišíkovú, Ľudovíta Bradáča a Katarínu Javorčíkovú.

Za členov Súdnej rady vymenovali Ľudmilu Joanidisovú, Martina Bezáka a Magdalénu Hromcovú.


Zdroj: SITA.sk - Plaváková kritizuje odvolanie členov Súdnej rady a myslí si, že na rade budú nepohodlní sudcovia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelská armáda obkľučuje mesto Gaza, hlási náčelník generálneho štábu Halevi
<< predchádzajúci článok
Vláda odvolala troch členov Súdnej rady a namiesto nich vymenovala troch nových