23. augusta 2023

Play off Európskej konferenčnej ligy: Trnava remizovala v 1. zápase play off s SC Dnipro 1:1

Do prvej šance sa mohli dostať domáci v 5. minúte, keď sa Djuricin predral cez Sarapija, ktorý však unikajúceho útočníka Spartaka stiahol na trávnik ako posledný hráč.

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v úvodnom zápase play off Európskej konferenčnej ligy s SC Dnipro-1 na domácom ihrisku 1:1. Hosťujúci tím hral od 5. minúty bez vylúčeného Eduarda Sarapijho a v nadstavenom čase aj bez Ihora Kohuta. Trnavčania to však nevyužili. Odveta je na programe na budúci štvrtok (20.00 h) v Košiciach, kde hráva ukrajinský vicemajster domáce stretnutia.

Spartak poslal do vedenia v 55. minúte Kelvin Ofori, no veľmi prijateľný výsledok pre hostí zariadil v 67. minúte z pokutového kopu Oleksandr Pichaľonok.

play off EKL - 1. zápas:

FC Spartak Trnava - SC Dnipro-1 1:1 (0:0)

Góly: 55. Ofori - 67. Pichaľonok. ŽK: Daniel, Bukata, Ofori, Oseni - Svatok, Rubčinskij, Kohut, Kinarejkin. ČK: 5. Sarapij, 89. Kohut po 2. ŽK (obaja Dnipro), Rozhodcovia: Xhaja - Avdo, Bregasi (všetci Alb.), 16.566 divákov.

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič (82. Azango) - Bukata (46. Oseni), Zeljkovič (82. Bainovič), Procházka (46. Štefánik) - Ofori, Djuricin (46. Ristovski), Daniel

Dnipro: Kinarejkin - Mirošničenko, Svatok, Sarapij, Kravec - Babenko - Lednev (72. Filippov), Rubčinskij (59. Kohut), Pichaľonok (87. Horin), Horbunov (59. Kaplienko) - Huculiak

Spartak Trnava nevyužil v prvom zápase play-off s SC Dnipro-1 presilovku. Hráči sa zľakli, tvrdí tréner Gašparík (video+foto)
Do španielskej reprezentácie nominujú 16-ročného mladíka, ktorý v drese FC Barcelona odohral len 106 minút