Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. decembra 2009

Po dlhej chorobe zomrel herec Jaroslav MoučkaČeský herec a dlhoročný člen Divadla na Vinohradech Jaroslav Moučka zomrel v sobotu 26. decembra vo veku 86 rokov. Informoval o tom dnes spravodajský portál iDNES.cz s odvolaním sa na spomínanú ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Český herec a dlhoročný člen Divadla na Vinohradech Jaroslav Moučka zomrel v sobotu 26. decembra vo veku 86 rokov. Informoval o tom dnes spravodajský portál iDNES.cz s odvolaním sa na spomínanú scénu, v ktorej stvárnil v rokoch 1953 až 1994 viac ako 140 úloh. "Na prianie zosnulého sa posledná rozlúčka bude konať v úzkom rodinnom kruhu," uvádza sa v smútočnom oznámení.


Jaroslav Moučka si zahral v mnohých filmoch, napríklad Marketa Lazarová (1967) či Noc nevěsty (1967), účinkoval aj v televíznych seriáloch, napríklad Panoptikum města pražského (1986), Hříšní lidé města pražského (1968) či Život na zámku (1995). "Aj keď bol chorý a žena ho odrádzala, rolu prijal a správal sa ako úplný profesionál. Nikdy nebol unavený ani mrzutý. Vekový rozdiel sme vôbec nepocítili, duchom bol mladý," povedal pre MF DNES o jeho poslednej filmovej úlohe v rozprávke Z pekla šťastie (1998) režisér Zdeněk Troška. Moučkov hlas je spojený aj s dabingom, prepožičal ho napríklad strýčkovi Fidovi z kresleného večerníčka Tip a Tap (1971).

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najlepšie zarábajúcou herečkou je Angelina Jolie
<< predchádzajúci článok
Vedci objavili galaxiu neznámeho zloženia

Po dlhej chorobe zomrel herec Jaroslav Moučka - diskusné fórum čitateľov