Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

29. decembra 2009

Najlepšie zarábajúcou herečkou je Angelina JolieAmerická filmová hviezda Angelina Jolie ovládla aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich herečiek na svete. Podľa informácií magazínu Forbes zarobila od júna 2008 do júna 2009 o dva milióny ...Zdieľať
BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) - Americká filmová hviezda Angelina Jolie ovládla aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich herečiek na svete. Podľa informácií magazínu Forbes zarobila od júna 2008 do júna 2009 o dva milióny amerických dolárov viac než jej rivalka Jennifer Aniston - bývalá manželka jej partnera Brada Pitta. Jolie si za dvanásť mesiacov pripísala na konto 27 miliónov dolárov, za čo podľa odborníkov z filmového priemyslu môže vďačiť predovšetkým akčnej snímke Wanted. Okrem toho jej časť balíka vyniesol film Výmena, následná nominácia na Oscara, ale aj honorár za pripravovaný film Salt (2010).


Strieborná Aniston si prilepšila o 25 miliónov dolárov najmä vďaka romantickej komédii Marley a ja a pripravovanej snímke The Baster (2010). Okrem toho jej stále prúdia peniaze zo seriálu Priatelia (1994). Na tretej priečke je oscarová rekordérka Meryl Streep, ktorá si 24 miliónov dolárov zarobila účinkovaním v letnom kinohite Mamma Mia! a honorármi za ďalšie filmy. Na štvorke je Sarah Jessica Parker, ktorá si popularitu aj milióny vyslúžila rolou Carrie Bradshaw v seriáli Sex v meste (1998) a jeho minuloročnom filmovom spracovaní. Za rok zarobila 23 miliónov dolárov. Prvú päťku najlepšie zarábajúcich herečiek Hollywoodu uzatvára Cameron Diaz. Dvadsať miliónov dolárov jej na účet pribudlo po úspechu komédie Mejdan v Las Vegas.

O tom, že získať Oscara neznamená automaticky aj prúdenie peňazí na konto, svedčí aj Kate Winselt. I keď tento rok získala dva Zlaté Glóbusy a najcennejšie filmové ocenenie za rolu v snímke Predčítač, v rebríčku sa umiestnila na 15. priečke so zárobkom dva milióny amerických dolárov. Príčinou je najmä fakt, že od roku 2006, kedy si zahrala v romantickej komédii Prázdniny, neúčinkovala v žiadnom komerčne úspešnom filme. Značnejší obnos peňazí jej nepriniesla ani reklama pre spoločnosti American Express či Lancome.

Desať najlepšie zarábajúcich herečiek podľa magazínu Forbes:

1. Angelina Jolie - 27 miliónov amerických dolárov
2. Jennifer Aniston - 25 miliónov dolárov
3. Meryl Streep - 24 miliónov dolárov
4. Sarah Jessica Parker - 23 miliónov dolárov
5. Cameron Diaz - 20 miliónov dolárov
6. Sandra Bullock - 15 miliónov dolárov
6. Reese Witherspoon - 15 miliónov dolárov
8. Nicole Kidman - 12 miliónov dolárov
8. Drew Barrymore - 12 miliónov dolárov
10. Renée Zellweger - 10 miliónov dolárov

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šeban s Chill Pill Live Band II na Novej scéne
<< predchádzajúci článok
Po dlhej chorobe zomrel herec Jaroslav Moučka

Najlepšie zarábajúcou herečkou je Angelina Jolie - diskusné fórum čitateľov