Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. novembra 2020

Po útoku na kňaza v Lyone zadržali muža, nemal pri sebe zbraň a polícia zisťuje jeho identituFrancúzska polícia zatkla po útoku na kňaza v meste Lyon muža, ktorý zodpovedal opisu páchateľa. Zadržaný nemal pri sebe žiadnu zbraň a vyšetrovatelia sa snažia zistiť jeho identitu. Kňaza ...Zdieľať
france_priest_shot_48848 fc40907331824b5eb2786d0bef28076d min 676x451 1.11.2020  - Francúzska polícia zatkla po útoku na kňaza v meste Lyon muža, ktorý zodpovedal opisu páchateľa. Zadržaný nemal pri sebe žiadnu zbraň a vyšetrovatelia sa snažia zistiť jeho identitu.


Kňaza gréckej pravoslávnej cirkvi zasiahol loveckou zbraňou dvakrát do brucha, keď zatváral kostol. Duchovný, ktorý je gréckym občanom, v súčasnosti leží v kritickom stave v nemocnici.

Motív útoku zatiaľ nie je známy. Minister vnútra aktivoval špeciálny pohotovostný tím, ktorý dozeral na pátranie po podozrivom. Lyonský prokurátor začal vyšetrovanie pre pokus o vraždu.

Iný miestny ortodoxný kňaz Antoine Callot uviedol, že zranený je 45-ročný Nikolas Kakavelakis, otec dvoch detí. Podľa Callota neevidujú žiadne vyhrážky voči cirkvi, no políciu požiadal o ochranu jeho kostola.

Vláda už niekoľko dní sľubuje zabezpečenie zvýšenej ochrany v kostoloch, mešitách a iných náboženských miestach, no podľa reportérov agentúry AP sú viditeľné len malé zmeny. Nikto nechránil kostoly v Lyone ani v Nice, kde vo štvrtok tuniský extrémista zavraždil troch ľudí.

Najnovší útok už odsúdilo aj grécke ministerstvo zahraničných vecí, ktoré je v nepretržitom kontakte s francúzskymi úradmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Po útoku na kňaza v Lyone zadržali muža, nemal pri sebe zbraň a polícia zisťuje jeho identitu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž v stredovekom kostýme zabil v Québecu dvoch ľudí, ďalší piati sú zranení
<< predchádzajúci článok
Ant Group (fintech divíziou koncernu Alibaba) by z prvotnej ponuky akcií mohla získať 34,5 mld. USD

Po útoku na kňaza v Lyone zadržali muža, nemal pri sebe zbraň a polícia zisťuje jeho identitu - diskusné fórum čitateľov