Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2019

Po útoku na medikov vstúpili tisíce lekárov po celej Indii do štrajkuTisíce lekárov po celej Indii vstúpili v piatok do štrajku, ktorým žiadajú zlepšenie bezpečnostných podmienok v nemocniciach. Štrajk paralyzoval mnoho vládou ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kalkata/Naí Dillí 14. júna (TASR) - Tisíce lekárov po celej Indii vstúpili v piatok do štrajku, ktorým žiadajú zlepšenie bezpečnostných podmienok v nemocniciach. Štrajk paralyzoval mnoho vládou prevádzkovaných zdravotníckych zariadení. Lekári tak reagujú na nedávny útok proti mladým medikom v Kalkate v štáte Západné Bengálsko v severovýchodnej Indii, píše agentúra Reuters.


Štrajk sa najviac dotkol práve štátu Západné Bengálsko, v ktorom ochromil prevádzku najmenej 13 veľkých nemocníc. Okrem lekárov z Kalkaty a ďalších miest Západného Bengálska odmietli pracovať aj lekári v metropole Naí Dillí a v západoindickom štáte Maháraštra. Celkovo vstúpilo v piatok do jednodňového štrajku zhruba 30.000 lekárov.

Protest vyvolal útok na študentov Lekárskej fakulty a nemocnice sira Nilratana Sircara v Kalkate z 10. júna. Išlo o spor medzi rodinou pacienta, ktorý zomrel, a medikmi. Pri útoku sa traja medici vážne zranili.

Združenie indických lekárov (IMA) uviedlo, že tento "barbarský" útok odzrkadľuje celoštátny problém, a vyzvalo na celonárodný protest. Združenie takisto žiada prijať príslušnú legislatívu, ktorá by zaručovala bezpečnosť lekárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ženy vo Švajčiarsku štrajkujú za spravodlivejšie platy a rovnoprávnosť
<< predchádzajúci článok
Fakultu informatiky STU povedie od decembra nový dekan I. Kotuliak

Po útoku na medikov vstúpili tisíce lekárov po celej Indii do štrajku - diskusné fórum čitateľov