Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. januára 2022

Po viac ako 20 rokoch vychádza „stratený album“ Davida BowiehoZa svoj život vydal tento britský umelec rovných 25 albumov, z ktorých veľká časť sa zaradila do zlatého fondu populárnej hudby a ovplyvnila niekoľko generácií hudobníkov z rôznych hudobných žánrov.Zdieľať
Po viac ako 20 rokoch vychádza „stratený album“ Davida Bowieho

Po viac ako dvoch desaťročiach vychádza samostatne album Toy legendárneho speváka a hudobníka Davida Bowieho. Hovorí sa o ňom ako o Bowieho stratenom albume. Slávny muzikant ho nahral krátko po legendárnom vystúpení v Glastonbury v roku 2000 a mienil ho vydať v nasledujúcich rokoch. Album nahral tak, aby zachoval energiu a určitú mieru spontánnosti. Znovu zaznamenal skladby zo 60. rokov, napríklad vôbec prvý singel Liza Jane pôvodne vydaný pod hlavičkou David Jones with the King Bees. K oficiálnemu vydaniu však nedošlo, Bowie sa pre album dostal do sporu s vtedajšou vydavateľskou firmou. Prvýkrát sa nahrávky dočkali zverejnenia až teraz. K dispozícii je 6LP a 3CD verzia boxu. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.


Album Toy bol najskôr vydaný v novembri 2021 ako súčasť boxu Briliant Adventure (1992 - 2001), ktorý mapuje na ploche 11CD a 18LP takmer celé Bowieho 90. roky a obsahuje novo remastrované verzie albumov Black Tie White Noise (1993), The Buddha of Suburbia (1993), Outside (1995), Earthling (1997) a Hours (1999).David Bowie, jedna z najväčších osobností svetovej hudby, slávny hudobný chameleón a priekopník niekoľkých hudobných smerov by sa bol 8. januára dožil 75 rokov. Za svoj život vydal tento britský umelec rovných 25 albumov, z ktorých veľká časť sa zaradila do zlatého fondu populárnej hudby a ovplyvnila niekoľko generácií hudobníkov z rôznych hudobných žánrov. Svoj posledný album Blackstar vydal Bowie 8. januára 2016 v deň svojich 69. narodenín, dva dni nato zomrel na následky rakoviny pečene vo svojom byte v New Yorku.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bowieho album Blackstar obsadil prvé miesto rebríčka Billboard 200 (19. 1. 2016)nasledujúci článok >>
Dóczy: Divadlá potrebujú v hľadiskách viac divákov
<< predchádzajúci článok
Jazvec pomohol archeológom objaviť súbor rímskych mincí