Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2024

Počas bojov o Avdijivku padlo najmenej 6 614 ruských vojakov, išlo o dobrovoľníkov či väzňovV období bojov o mesto Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny podľa potvrdených informácií prišlo o život najmenej 6 614 ruských vojakov. Ich mená z otvorených zdrojov zistila ...Zdieľať
russia_ukraine_13238 676x451 21.2.2024 (SITA.sk) - V období bojov o mesto Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny podľa potvrdených informácií prišlo o život najmenej 6 614 ruských vojakov. Ich mená z otvorených zdrojov zistila spravodajská služba BBC v ruskom jazyku v spolupráci s ruským nezávislým médiom Mediazona a tímom dobrovoľníkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Z analýzy nekrológov zverejnených od októbra 2023 do februára 2024 vyplýva, že ruské straty pri útokoch na Avdijivku tvorili najmä ľudia, ktorí pred vojnou neslúžili v armáde. Išlo o zmobilizovaných ľudí, dobrovoľníkov a väzňov ruských trestaneckých kolónií.

BBC, Mediazona a dobrovoľníci doteraz celkovo zistili mená 45 123 ruských vojakov, ktorí padli od začiatku ruskej vojny proti Ukrajine.Zdroj: SITA.sk - Počas bojov o Avdijivku padlo najmenej 6 614 ruských vojakov, išlo o dobrovoľníkov či väzňov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska únia schválila 13. balík sankcií proti Rusku, platiť začne na druhé výročie začiatku invázie na Ukrajinu
<< predchádzajúci článok
Zuzana Čaputová pri pamätníku Jána a Martiny: Stále počujeme vyhrážky novinárom a útoky na občiansku spoločnosť (foto)