Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2024

Zuzana Čaputová pri pamätníku Jána a Martiny: Stále počujeme vyhrážky novinárom a útoky na občiansku spoločnosť (foto)Napriek tomu, že od smrti investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbeniceZdieľať
zuzana a aputova 676x506 21.2.2024 (SITA.sk) - Napriek tomu, že od smrti investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynulo už šesť rokov, stále počujeme vyhrážky novinárom, útoky na občiansku spoločnosť a slová vlády tvrdej ruky.


Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová vo vyhlásení pri pamätníku na Námestí SNP v Bratislave, kde si uctila ich pamiatku. Podľa svojich slov nezabúda na to, že títo dvaja mladí ľudia boli zavraždení pre novinársku prácu Jána Kuciaka, ktorý hľadal a odhaľoval pravdu a prinášal ju občanom.

"Už šesť rokov chýbajú svojim rodinám a svojim blízkym a nám všetkým. Táto túžba je stále aktuálna aj dnes," povedala. Pripomenula, že bezprostredne po vražde Jána a Martiny dávala občianska spoločnosť jasne najavo svoju túžbu žiť v slušnom a spravodlivom Slovensku.

"Táto túžba je stále aktuálna aj dnes a ja verím, že sa nám raz podarí ju naplniť," uzavrela Čaputová.
Novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová boli zavraždení 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. V kauze sú po šiestich rokoch od spáchania skutku právoplatne odsúdení strelec Miroslav Marček, jeho komplic Tomáš Szabó a sprostredkovateľ Zoltán Andruskó.

V máji 2023 uznal súd vinnou Alenu Zsuzsovú v spojenom procese týkajúcom sa vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov a uložil jej súhrnný trest 25 rokov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Tento rozsudok však zatiaľ nie je právoplatný.
Zdroj: SITA.sk - Zuzana Čaputová pri pamätníku Jána a Martiny: Stále počujeme vyhrážky novinárom a útoky na občiansku spoločnosť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas bojov o Avdijivku padlo najmenej 6 614 ruských vojakov, išlo o dobrovoľníkov či väzňov
<< predchádzajúci článok
Sheile, ktorá močila na Korán a vyhrážala sa Čaputovej, potvrdil Najvyšší súd tri roky väzenia (video)