Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

Počas masovej islamskej svadby v Bosne zosobášili 60 párovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP/Ahn Young-joon
Sarajevo 20. júla (TASR) - V bosnianskej metropole Sarajevo sa uskutočnila vo štvrtok masová svadba 60 moslimských párov. Podľa organizátorov išlo o jeden z najväčších islamských sobášov, aké sa kedy konali v Európe, informovala v piatok rozhlasová stanica Slobodná Európa (RFE/RL).


Imám sarajevskej Mešity nezávislosti vyhlásil, že účelom masovej svadby bolo pomôcť mladým Bosňanom založiť si rodinu bez nutnosti platiť vysoké čiastky za organizovanie svadby. Podujatie usporiadalo Islamské spoločenstvo Bosny a Hercegoviny s podporou miestnej mimovládnej organizácie MFS-EMMAUS a sponzorov zo Spojených arabských emirátov.

Islamské spoločenstvo poskytlo mladomanželom slávnostné šaty v súlade s moslimským kódexom obliekania sa, pričom každý pár dostal ako svadobný dar 500 bosnianskych mariek (255 eur). Keďže bosnianske zákony poznajú iba civilný sobáš, páry už boli oficiálne oddané pred islamským obradom.

Obrad sa konal podľa islamského práva šaría. "Je to pre nás veľmi dôležité, pretože sme veriaci a sme presvedčení, že iba náboženský sobáš z nás robí manžela a manželku pred Bohom," uviedla pre RFE/RL nevesta Meliha.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na bratislavskom nábreží vznikne štvrť Eurovea City
<< predchádzajúci článok
Richter: Projekt rekvalifikácie nezamestnaných v priemysle je dobrý

Počas masovej islamskej svadby v Bosne zosobášili 60 párov - diskusné fórum čitateľov