Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. apríla 2020

Počas pandemickej PN a karantény nie sú vychádzky možné, upozorňuje Sociálna poisťovňaAk ošetrujúci lekár vystaví tzv. pandemickú PN-ku, na základe ktorej je daný poistenec v karanténe pre zabránenie šíreniu koronavírusu Covid-19 a má byť izolovaný v domácom ...Zdieľať
socialna poistovna e1584266981191 676x443 1.4.2020  - Ak ošetrujúci lekár vystaví tzv. pandemickú PN-ku, na základe ktorej je daný poistenec v karanténe pre zabránenie šíreniu koronavírusu Covid-19 a má byť izolovaný v domácom prostredí, vychádzky nemá povolené.


V tlačovej správe na to upozornil hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. „Ak by osobe, ktorá je uznaná dočasne práceneschopnou z dôvodu karantény, boli počas izolácie v domácom prostredí vychádzky povolené, odporovalo by to zmyslu nariadenej izolácie," uviedol.

Pri bežnej práceneschopnosti určuje ošetrujúci lekár poistencovi čas možných vychádzok najčastejšie v rozsahu štyroch hodín denne, napríklad od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 16:00.„Vždy to závisí od konkrétnej diagnózy pacienta," tvrdí hovorca Sociálnej poisťovne.

Čas vychádzok ošetrujúci lekár zaznamená, ak ich povolil, na tlačive Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a v zdravotnej dokumentácii dočasne práceneschopnej osoby.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počas pandemickej PN a karantény nie sú vychádzky možné, upozorňuje Sociálna poisťovňa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské domácnosti aj napriek karanténe produkujú viac odpadu, jeho odvoz by mal byť prioritou
<< predchádzajúci článok
COOP Jednota v spolupráci so samosprávou pomáha seniorom a ľuďom v karanténe, do predajní inštaluje špeciálne plexisklá

Počas pandemickej PN a karantény nie sú vychádzky možné, upozorňuje Sociálna poisťovňa - diskusné fórum čitateľov