Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. mája 2021

Počas prvého týždňa využilo asistované sčítanie obyvateľov takmer štyridsaťtisíc ľudíAsistované sčítanie obyvateľov Slovenska prebieha od pondelka 3. mája. Počas prvého týždňa túto možnosť využilo 39 350 občanov. V tlačovej správe o tom informujeZdieľať
11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Asistované sčítanie obyvateľov Slovenska prebieha od pondelka 3. mája. Počas prvého týždňa túto možnosť využilo 39 350 občanov. V tlačovej správe o tom informuje Jasmína Stauder, hovorkyňa Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) pre sčítanie.


„K dnešku bolo na území Slovenskej republiky zriadených 3 162 kontaktných miest. Obyvatelia Slovenska majú k dispozícii pomoc od 3 772 stacionárnych asistentov a k obyvateľovi domov je pripravených prísť 5 013 mobilných asistentov,“ tvrdí Stauder.

Najlepšie sa začalo na východe


Ich zoznam je k dispozícii na webovej stránke scitanie.sk alebo na čísle call centra pre nahlasovanie mobilnej asistencie.

V asistovanom sčítaní sú medzi krajmi výrazné rozdiely. Najlepšie sa začalo najmä v Prešovskom a Košickom kraji, kde sa predpokladalo jeho využitie pre digitálne vylúčené skupiny obyvateľstva.

Konkrétne pre rómske komunity a časť seniorov. Menej asistovane sčítaných ŠÚ SR eviduje v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji.

Šesť týždňov asistovaného sčítania


„Prvý týždeň vnímame ako úvod do asistovaného sčítania. Treba si však uvedomiť, že asistované sčítanie trvá šesť týždňov a je na každej obci a meste, aby v maximálnej miere informovali obyvateľov o možnosti asistovane sa sčítať,“ tvrdí Ľudmila Ivančíková, generálna riaditeľka Sekcie sociálnych štatistík a demografie ŠÚ SR.

Asistovanému sčítaniu obyvateľov predchádzalo samosčítanie, kde sa mohli občania SR sčítať cez internet. Po ňom nasleduje asistované sčítanie, ktoré potrvá do 13. júna.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počas prvého týždňa využilo asistované sčítanie obyvateľov takmer štyridsaťtisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opatrenia na zotavenie európskych ekonomík z pandémie sú v objeme vyše päť biliónov dolárov
<< predchádzajúci článok
Mária Kolíková ostáva vo funkcii

Počas prvého týždňa využilo asistované sčítanie obyvateľov takmer štyridsaťtisíc ľudí - diskusné fórum čitateľov