Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. októbra 2021

Počas sviatkov bude v teréne viac policajtov, upozorňujú na ostražitosťPolícia v súvislosti s blížiacimi sa sviatkami zvýši počet policajtov v teréne. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňaZdieľať
135742803_836533060225033_8921416674868008567_o 676x395 27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia v súvislosti s blížiacimi sa sviatkami zvýši počet policajtov v teréne. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Zvýšený nápor na parkoviskách


Od 28. októbra do 2. novembra bude viac policajtov na cestách, v okolí cintrínov, kostolov aj železničných staníc. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách.

Polícia očakáva zvýšený nápor vodičov na parkoviskách pred cintorínmi. Ľudí preto žiada, aby sa v prípade, že nemajú cintorín ďaleko, vybrali na pietne miesto radšej pešo.

Zlodeji na cintorínoch či v kostoloch


Na cesty sa v týchto dňoch vydajú aj vodiči, ktorí jazdievajú zriedkavejšie, majú menej vodičských skúseností, prípadne sú už vo vyššom veku. Zvýšte preto pozornosť pri vedení vozidla, prípadne zvážte, či je nevyhnutná cesta na cintorín vlastným vozidlom,“ vyzýva polícia.

Zároveň upozorňuje ľudí, aby si ani na cintorínoch, v autách či kostoloch nenechávali veci bez dozoru. Aj na uvedené miesta sa totiž počas sviatkov zvyknú počas sviatočných dní zameriavať zlodeji. Ľudia by nemali zabúdať ani na používanie reflexných prvkov umiestnených na oblečení, aby boli chodci dostatočne viditeľní pre vodičov motorových vozidiel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počas sviatkov bude v teréne viac policajtov, upozorňujú na ostražitosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z rezervy na riešenie pandémie štát minul dve tretiny, najviac zhltlo udržanie zamestnanosti
<< predchádzajúci článok
Gašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby

Počas sviatkov bude v teréne viac policajtov, upozorňujú na ostražitosť - diskusné fórum čitateľov