Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. októbra 2021

Z rezervy na riešenie pandémie štát minul dve tretiny, najviac zhltlo udržanie zamestnanostiDo konca augusta 2021 boli z celkovej rezervy vytvorenej na riešenie negatívnych vplyvov pandémie ochorenia COVID-19 uvoľnené prostriedky v sume takmer 2,5 miliardy eur. Pôvodnú miliardu ...Zdieľať
gettyimages 478680416 676x405 27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Do konca augusta 2021 boli z celkovej rezervy vytvorenej na riešenie negatívnych vplyvov pandémie ochorenia COVID-19 uvoľnené prostriedky v sume takmer 2,5 miliardy eur.

Pôvodnú miliardu navýšili


Pôvodná rezerva v hodnote viac ako 1 miliarda eur bola v roku 2021 navýšená na 3 840 438 168 eur. Uvádza sa to vo zverejnenej prílohe k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2022 až 2024.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Najväčšiu položku v rámci hospodárenia s rozpočtovými rezervami v roku 2021 v súvislosti s pandémiou predstavuje financovanie projektu na podporu udržania zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a odstránenie ich následkov v celkovej sume 1,24 miliardy eur.

Najviac pre ministerstvo práce


Celkovo bolo pre Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR z rezervy vyhradených 1,33 miliardy eur, čo je najviac spomedzi všetkých ministerstiev.

Ministerstvo zdravotníctva SR, ako druhé v poradí z hľadiska výšky dostupných financií, malo pre porovnanie k dispozícii necelých 476 miliónov eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Z rezervy na riešenie pandémie štát minul dve tretiny, najviac zhltlo udržanie zamestnanosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herbalife Nutrition uvádza na slovenský trh nový produkt Vegánsky Protein Drink Mix
<< predchádzajúci článok
Počas sviatkov bude v teréne viac policajtov, upozorňujú na ostražitosť

Z rezervy na riešenie pandémie štát minul dve tretiny, najviac zhltlo udržanie zamestnanosti - diskusné fórum čitateľov