Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. októbra 2019

Počas tureckého útoku prišli o život dvaja vojaci sýrskej armádyNa snímke zo Sýrskej oficiálnej tlačovej agentúry SANÁ sýrske jednotky sa rozmiestňujú na leteckej vojenskej základni Tabqa v Rakke 14. októbra 2019.Zdieľať
Na snímke zo Sýrskej oficiálnej tlačovej agentúry SANÁ sýrske jednotky sa rozmiestňujú na leteckej vojenskej základni Tabqa v Rakke 14. októbra 2019. Foto: TASR/AP
Damask 16. októbra (TASR) - Najmenej dvaja vojaci sýrskej armády prišli o život a viacerí utrpeli zranenia v noci na stredu v severovýchodnej Sýrii po tom, ako stanovište, ktoré strážili, zasiahol granát tureckých síl. Informovalo o tom Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR), píše agentúra DPA.


Útok tureckých síl a ich spojencov sa odohral v oblasti východne od mesta Ajn Ísá, kde dochádza aj k zrážkam medzi tureckými silami a Kurdmi vedenými Sýrskymi demokratickými silami (SDF). Tieto boje si už vyžiadali deväť obetí z radov SDF a 21 mŕtvych bojovníkov podporovaných Tureckom, dodalo SOHR.

Sýrske vládne sily vstúpili v pondelok do oblastí na severovýchode Sýrie ovládaných Kurdmi. Stalo sa tak na základe dohody medzi Kurdmi a Damaskom, ktorej cieľom je čeliť vojenskej ofenzíve Ankary, ktorá sa začala 9. októbra.

Turecká ofenzíva - operácia Prameň mieru - proti jednotkám SDF vedeným Kurdmi na severovýchode Sýrie má podľa Ankary za cieľ zbaviť oblasť turecko-sýrskych hraníc "teroristov" a vytvoriť "bezpečnú zónu" na repatriáciu sýrskych utečencov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Harmonogram odsunu z kontaktnej línie v Donbase opäť nedohodli
<< predchádzajúci článok
NRSR odštartovala rokovací deň novelami z dielne rezortu hospodárstva

Počas tureckého útoku prišli o život dvaja vojaci sýrskej armády - diskusné fórum čitateľov