Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2024

Počet brancov do ozbrojených síl v Nórsku sa bude zvyšovať, Oslo chystá miliardovú investíciuNórsko plánuje zvýšiť počet odvedených vojakov zo súčasných 9-tisíc na 13 500. Daný cieľ chce vláda podľa tlačovej agentúry NTB dosiahnuť do roku 2036. „Musíme mať dostatok ľudí so ...Zdieľať
gettyimages 1189543392 676x451 2.4.2024 (SITA.sk) - Nórsko plánuje zvýšiť počet odvedených vojakov zo súčasných 9-tisíc na 13 500. Daný cieľ chce vláda podľa tlačovej agentúry NTB dosiahnuť do roku 2036.


Musíme mať dostatok ľudí so správnymi zručnosťami v správnom čase. V budúcnosti budeme potrebovať viac ľudí s profesionálnymi vojenskými znalosťami,“ vyjadril sa v utorok minister obrany Bjørn Arild Gram.

Podľa ministra sa bude počet brancov na počiatočnú službu v ozbrojených silách každým rokom postupne zvyšovať. Oslo sa chystá investovať niekoľko miliárd nórskych korún do zariadenia nórskych ozbrojených síl Terningmoen, kde budú zhromažďovať nových regrútov. Konkrétnu sumu Arild Gram neuviedol.

V marci podobný krok už avizovalo Dánsko, ktoré chce zvýšiť počet mladých ľudí vo vojenskej službe, pričom sa chystá rozšíriť vojenské odvody na ženy a predĺžiť dobu služby zo 4 na 11 mesiacov pre obe pohlavia. Kodaň chce zvýšiť počet brancov o 300 ľudí na celkový počet 5-tisíc.


Zdroj: SITA.sk - Počet brancov do ozbrojených síl v Nórsku sa bude zvyšovať, Oslo chystá miliardovú investíciu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva sa snaží minimalizovať dopad ukrajinských útokov na ruskom území
<< predchádzajúci článok
PRIPLATÍME SI. Rezort vnútra: Od apríla sa zvýšili viaceré poplatky