Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. apríla 2024

Moskva sa snaží minimalizovať dopad ukrajinských útokov na ruskom územíRežim ruského vodcu Vladimira Putina v utorok vyhlásil, že pracuje na minimalizácii dopadov ukrajinských útokov bezpilotných lietadiel. Ako referuje The Guardian, ...Zdieľať
russia_ukraine_war_48166 1 676x451 2.4.2024 (SITA.sk) - Režim ruského vodcu Vladimira Putina v utorok vyhlásil, že pracuje na minimalizácii dopadov ukrajinských útokov bezpilotných lietadiel.


Ako referuje The Guardian, udialo sa tak po tom, ako ukrajinské drony v noci na utorok zasiahli závod na montáž dronov i ropnú rafinériu v ruskej Tatárskej republike stovky kilometrov východne od Moskvy. Spomenutý Tatastran sa nachádza približne 1 300 kilometrov od ukrajinského územia.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRobíme všetko pre to, aby sme minimalizovali dopad,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Tiež povedal, že Rusko pracuje na tom, aby vyškrtlo hnutie Taliban zo svojho zoznamu teroristických organizácií, pretože „je de facto autoritou“ v Afganistane.

Peskov sa tiež zmienil o údajnom izraelskom nálete na iránsky konzulát v sýrskom Damasku a označil ho za akt agresie. Povedal, že takéto útoky porušili všetky princípy medzinárodného práva. Zároveň však nekomentoval, či ruská vojna proti Ukrajine podľa neho tiež predstavuje porušenie medzinárodného práva.Zdroj: SITA.sk - Moskva sa snaží minimalizovať dopad ukrajinských útokov na ruskom území © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako na predaj umeleckých diel vyrobených sieťotlačou
<< predchádzajúci článok
Počet brancov do ozbrojených síl v Nórsku sa bude zvyšovať, Oslo chystá miliardovú investíciu