Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

02. augusta 2020

Počet tigrov v niektorých oblastiach rastie, stále je potrebná ich ochranaPočet voľne žijúcich tigrov v niektorých oblastiach narastá. V novej správe to tvrdí Svetový fond na ochranu prírody ...Zdieľať
tiger 1 676x451 2.8.2020  - Počet voľne žijúcich tigrov v niektorých oblastiach narastá. V novej správe to tvrdí Svetový fond na ochranu prírody (WWF). V roku 2010 bolo na svete približne 3 200 voľne žijúcich tigrov. V súčasnosti však India, Čína, Nepál, Rusko a Bhután hlásia pozitívne správy.

Zvieratá ohrozujú pasceLen v Indii odhadom žije 2 600 až 3 350 týchto zvierat, čo sú zhruba tri štvrtiny z ich celkovej svetovej populácie. Susedný Nepál hlásil v roku 2009 len 121 jedincov, o desať rokov neskôr ich napočítali 235. Nárast zaznamenali aj zvyšné tri menované krajiny.

Predstaviteľka WWF Becci May pre Radio 1 Newsbeat vyhlásila, že dobré správy sú výsledkom lepšej ochrany tigrov a ich habitatu. Upozornila však, že hrozby naďalej pretrvávajú.

"Dôvod, prečo sa ich počet za uplynulých sto rokov znížil, je zmena vo využívaní pôdy," uviedla. Závažnými hrozbami sú aj strata prirodzeného životného prostredia, lov a pytliactvo. Nedávna analýza odhadla, že v chránených oblastiach juhovýchodnej Ázie ohrozuje voľne žijúce zvieratá 12,3 milióna rôznych pascí.

Ochrana potrebuje podporu vlád


Ochranárka takisto uviedla, že je potrebné šíriť osvetu. Pri nákupe niektorých vecí, ako napríklad dreva či papiera, by sme sa mali uistiť, či nesúvisia s nelegálnou ťažbou, ktorá ubližuje tigrom.

"Ochrana tigrov by nebola úspešná bez podpory vlád a politickej vôle. Potrebujeme podporu miestnych komunít, ktoré žijú v oblastiach, kde žijú aj tigre," uzavrela.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet tigrov v niektorých oblastiach rastie, stále je potrebná ich ochrana © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo svete minulý rok zabili rekordný počet ochrancov prírody, obetí mohlo byť aj viac
<< predchádzajúci článok
Prípad kyberútoku na Twitter má troch obvinených, FBI vzala mladých hackerov do väzby

Počet tigrov v niektorých oblastiach rastie, stále je potrebná ich ochrana - diskusné fórum čitateľov