Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. novembra 2023

Počet žien v poslaneckých kluboch je nízky, výnimkou je iba Progresívne Slovensko. Ktorý klub je čisto mužský?Zastúpenie žien v poslaneckých kluboch politických strán je nízke. Jedinú výnimku tvorí hnutie Progresívne Slovensko, ktoré má vo svojom 32-člennom klube ...Zdieľať
img_2127 min 676x451 5.11.2023 (SITA.sk) - Zastúpenie žien v poslaneckých kluboch politických strán je nízke. Jedinú výnimku tvorí hnutie Progresívne Slovensko, ktoré má vo svojom 32-člennom klube rovnaký počet žien ako mužov – 16.


Hnutie zároveň malo ako jediný politický subjekt vyskladanú kandidátku tak, že polovicu mien tvorili ženy.

Šimkovičová je ministerkou


V najsilnejšom 41-člennom poslaneckom klube strany Smer-SD v Národnej rade SR sú len tri ženy. Ani jednu ženu nemá najmenší, 10-členný klub Slovenskej národnej strany (SNS).

Za národniarov bola síce zvolená Martina Šimkovičová, tá však odišla na kreslo ministerky kultúry a jej miesto v parlamente obsadil náhradník Adam Lučanský, syn zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského.

Klub KDH vedie žena


Klub strany Hlas-SD s 27 členmi má len dve ženy, rovnaký počet poslankýň má aj 15-členný klub Slovensko, Za ľudí, Kresťanská únia. V jedenásťčlennom klube strany Sloboda a Solidarita sú tri.

Klub Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) s 12 členmi má dve poslankyne, z toho jedna je zároveň predsedníčkou klubu - Martina Holečková. Všetky ostatné kluby vedú muži.


Zdroj: SITA.sk - Počet žien v poslaneckých kluboch je nízky, výnimkou je iba Progresívne Slovensko. Ktorý klub je čisto mužský? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi tvrdia, že úspešne otestovali medzikontinentálnu balistickú raketu Bulava schopnú niesť jadrové hlavice
<< predchádzajúci článok
Policajný pyrotechnik zneškodnil nevybuchnutú leteckú muníciu (video)