Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. februára 2022

Pochybnosti o Hatrákovej zosilneli po slovách týraných žien, europoslanci by aktuálnu voľbu najradšej zrušiliAktuálna voľba komisárky pre deti by sa podľa viacerých europoslancov mala zrušiť. Ako informovala členka Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová, pod predmetnú výzvu sa okrem nej podpísali aj Michal ...Zdieľať
img_2392 676x451 3.2.2022 (Webnoviny.sk) - Aktuálna voľba komisárky pre deti by sa podľa viacerých europoslancov mala zrušiť. Ako informovala členka Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová, pod predmetnú výzvu sa okrem nej podpísali aj Michal Šimečka, Michal Wiezik, Martin Hojsík a Vladimír Bilčík.


Nicholsonová v tejto súvislosti zdôraznila, že momentálna kandidátka na komisárku Katarína Hatráková je aktívnou poslankyňou, čo narúša princíp demokratickej voľby, pretože to znevýhodňuje občianskych kandidátov.

Slovensko ignoruje výzvu dodnes


„Už pri voľbe Viery Tomanovej za komisárku pre deti nás veľmi ostro kritizoval Výbor OSN pre práva dieťaťa kvôli tomu, že voľba ombudsmanky bola spolitizovaná, kandidátka bola aktívnou političkou a poslankyňou Národnej rady SR,” pripomenula Nicholsonová.

Výbor zároveň podľa nej Slovensko v roku 2016 vyzval, aby odpolitizovalo proces voľby a zabezpečilo nezávislosť inštitúcie komisára pre deti. „Dodnes túto výzvu ignorujeme," skonštatovala.

Pochybnosti mnohých silnejú


Pokiaľ ide o Hatrákovú, podľa Nicholsonovej na základe medializovaných informácií silnejú pochybnosti aj o jej ľudských a odborných kvalitách.

„Naše deti si zaslúžia komisára/komisárku, ktorý/á dokáže odborne a bez akéhokoľvek politického ovplyvňovania účinne ochraňovať ich práva a záujmy tých najzraniteľnejších," dodala europoslankyňa s tým, že Úrad komisára pre deti by nemal byť naďalej len politickou trafikou.

Prehovorili týrané ženy


Hatrákovú navrhol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Podľa Denníka N mala Hatráková ako terapeutka alebo poslankyňa v dvoch prípadoch týrané ženy odrádzať od toho, aby sa obrátili na súd, a navrhovala im terapie a uzatváranie dohôd s násilníkmi.

Ona sama to označila za zavádzajúce interpretácie jej vyjadrení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pochybnosti o Hatrákovej zosilneli po slovách týraných žien, europoslanci by aktuálnu voľbu najradšej zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V roku 2021 McDonald’s posilňoval predajné kanály, otváral nové reštaurácie a pomáhal
<< predchádzajúci článok
ČIERNY KAŠEĽ NA SLOVENSKU: Prípady pribúdajú