Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. júna 2020

Podceňovaný Pekarík sa dočkal veľkej pocty, tréner Herthy ho označil za stavebný kameň tímu



Dobré dva roky neodohral Peter Pekarík štyri súťažné zápasy v neprerušenej sérii a aktuálne pridal aj piaty. Ešte pred sobotňajšou prehrou v Dortmunde (0:1) tréner



Zdieľať
virus_outbreak_germany_soccer_bundesliga_51318 2d6281a20f9b4d61abed03c85a62196d 676x438 7.6.2020  - Dobré dva roky neodohral Peter Pekarík štyri súťažné zápasy v neprerušenej sérii a aktuálne pridal aj piaty. Ešte pred sobotňajšou prehrou v Dortmunde (0:1) tréner Herthy Berlín Bruno Labbadia vychválil svojho pravého obrancu zo Slovenska.

Absolútny profesionál



Označil ho za jeden zo stavebných kameňov súčasného tímu, ktorý zatiaľ v piatich kolách dohrávanej časti bundesligovej sezóny po koronaprestávke trikrát zvíťaziť a len raz prehral.

"Je to úplne podceňovaný futbalista. Opak je pravda. Je to absolútny profesionál a niekto, kto nastavuje v tíme určitú úroveň hry. Ak sa zamyslíme nad tým, ako dlho nehrával a mal zdravotné problémy, musíme pred ním sňať klobúk," uviedol Labbadia pre Kicker, cituje ho aj portál sportbuzzer.de.

"Teším sa z trénerskej dôvery. Stále sa snažím pomáhať tímu a jazdiť na sto percent. Užívam si čas a priestor na ihrisku. Momentálne je to aj o zábave a veľkej chuti na futbal," uviedol Peter Pekarík.

Najväčšie pozitívne objavy


Podľa nemeckých médií práve 33-ročný Pekarík spoločne s 35-ročným kapitánom Vedadom Ibiševičom a 32-ročným Perom Skjelbredom patria medzi najväčšie pozitívne objavy nového tréner Herthy BSC Labbadiu.

Okrem spoľahlivej práce na pravej strane obrany či ťahaní útokov po krídelnej pozícii sa Pekarík v uplynulých týždňoch podieľal aj na dvoch góloch svojho tímu.

"Trénerské pokyny sú jasné. Od krajných obrancov chce, aby sme ťahali útoky a využívali priestor, ktorý sa nám naskytne. Preto sa dostávam k centrovaným loptám a podieľam sa na zakončení celého tímu. Páči sa mi to," skonštatoval dlhoročný slovenský reprezentant.

Dve tváre Pekaríka


Labbadia tvrdí, že Pekarík má dve tváre. Mimo ihriska je pokojný a tichý. Nemá rád veľké vyhlásenia a neupriamuje na seba pozornosť. Na ihrisku sa mení na hráča agresívneho v osobných súbojoch s dynamickým prechodom do ofenzívy.

Momentálne prežíva čosi ako futbalovú renesanciu vo svojej kariére. A rád by k súčasným 163 súťažným zápasom počas ôsmich rokov v tíme z nemeckého hlavného mesta pridal aj ďalšie, hoci zmluva sa mu končí v lete tohto roku.

"Nikdy som dosiaľ nezažil sezónu so štyrmi trénermi a k tomu ešte s koronakrízou. Prešli sme si všetci v tíme turbulentným obdobím, ale teraz som spokojný. Ak príde z klubu ponuka na predĺženie spolupráce, nebudem sa jej brániť," zakončil Pekarík.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podceňovaný Pekarík sa dočkal veľkej pocty, tréner Herthy ho označil za stavebný kameň tímu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video)
<< predchádzajúci článok
Kužmová ukončila spoluprácu s trénerom Mertiňákom, cítila potrebu zmeny

Podceňovaný Pekarík sa dočkal veľkej pocty, tréner Herthy ho označil za stavebný kameň tímu - diskusné fórum čitateľov