Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2013

Podľa Clintona bude Obama ako blázon, ak nezasiahne v SýriiBývalý americký prezident Bill Clinton skritizoval svojho nasledovníka v úrade Baracka Obamu za jeho postoj voči Sýrii. Podľa niekdajšieho šéfa Bieleho domu mal súčasný šéf americkej ...Zdieľať
obama WASHINGTON 13. júna (WEBNOVINY) - Bývalý americký prezident Bill Clinton skritizoval svojho nasledovníka v úrade Baracka Obamu za jeho postoj voči Sýrii.


Podľa niekdajšieho šéfa Bieleho domu mal súčasný šéf americkej administratívy zasiahnuť voči sýrskemu prezidentovi Baššárovi al-Asadovi podobne, ako Clinton zasiahol v Bosne a Kosove.

"Obama alebo akýkoľvek iný prezident riskuje, že bude vyzerať ako totálny blázon," cituje Clintona americký portál Politico.com, ktorý vysvetľuje, že tým myslel prílišné "lipnutie Obamu na prieskumoch verejnej mienky".

Bývalý prezident mal tieto slová povedať počas schôdzky s americkým republikánskym senátorom Johnom McCainom, ktorý je známy svojou kritikou Obamovej politiky voči Sýrii.

"Nikto si neželá amerických vojakov v Sýrii," uviedol Clinton. Otázkou podľa neho však zostáva, či by sa Spojené štáty mali snažiť o oslabenie vplyvu "Rusov, Iráncov a Hizballáhu" v regióne a snažiť sa "vyrovnať váhu síl".

Politico.com tvrdí, že Clinton nenavrhol prijatie žiadnych konkrétnych opatrení ako napríklad vyzbrojenie povstalcov bojujúcich proti al-Asadovi.

McCain má však iný názor a dlhodobo žiada od Obamu, aby v Sýrii presadil bezletovú zónu a pomáhal opozičným bojovníkom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska komisia zvyšuje jadrovú bezpečnosť v EÚ
<< predchádzajúci článok
Dôchodca rozbil okno na aute valaškou