Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. novembra 2006

Podľa Fica je silná tá strana, ktorá má komunálnych zástupcovSilná je tá politická strana, ktorá je zakotvená aj v obecných a mestských zastupiteľstvách a na postoch primátorov a starostov. Po dnešnom prvom zasadnutí Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) to ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) - Silná je tá politická strana, ktorá je zakotvená aj v obecných a mestských zastupiteľstvách a na postoch primátorov a starostov. Po dnešnom prvom zasadnutí Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) to pre médiá uviedol premiér Robert Fico. Nie vždy však podľa Fica platí, že ak je strana úspešná v parlamentných voľbách, je úspešná aj vo voľbách komunálnych a naopak. Ľudia podľa premiéra v komunálnych voľbách volia skôr "osobnosti, ľudí, ktorých poznajú a nepozerajú na to, aká politická strana je napísaná za ich menami". Ako ďalej pre médiá povedal Fico, myslí si, že sa opäť potvrdí, že "úspešní budú najmä tí kandidáti, ktorí kandidujú z pozície primátorov a starostov, lebo ľudia sú naučení na nich a majú tendenciu ich voliť". Podľa Fica sa asi "potvrdí stará známa pravda, že komunálne voľby nie celkom kopírujú veľké parlamentné voľby".

Robert Fico tiež trinástich členov ÚVK na ich prvom zasadnutí ubezpečil, že vláda SR sleduje postup prípravy volieb do orgánov samosprávy obcí a pri problémoch alebo nedostatkoch je pripravená prijať potrebné opatrenia. Predseda kabinetu tiež verí, že členovia ÚVK dokážu vyriešiť v záujme úspešnej prípravy volieb a ich priebehu aj tie najzložitejšie problémy. Voľby do orgánov samosprávy obcí sa uskutočnia o necelý mesiac, v sobotu 2. decembra.

Predseda ÚVK pre voľby do orgánov samosprávy obcí Andrej Danko (SNS) je členom ÚVK vôbec po prvýkrát a s napätím očakáva, aká bude predvolebná agitácia. Myslí si, že sa vyskytne veľa porušení kampane. Ako ďalej uviedol pre médiá po prvom rokovaní ÚVK, jediný orgán, ktorý môže pri porušení pravidiel volebnej kampane konať, je Ústavný súd SR. Podľa Danka sa ÚVK musí čím skôr stretnúť, dohodnúť najbližší termín rokovania a riešiť problémy nižšie postavených volebných komisií.

Počas dnešného prvého zasadnutia ÚVK vyžrebovali aj podpredsedu ÚVK, ktorým sa stal zástupca KSS Vladimír Ševčík. Medzi ďalšími členmi ÚVK je aj predsedníčka predchádzajúcej ÚVK pre obecné voľby Miloslava Čutková za ĽS-HZDS, Ľavicový blok zastupuje Vladimír Dobrovič a Rómsku iniciatívu Slovenska Jaroslav Drapák. Strana Úsvit delegovala do ÚVK pre obecné voľby Juraja Janošovského, Smer-SD zastupuje Róbert Madej, SDKÚ-DS Peter Miššík a SMK Karol Nagy. Za OKS je v ÚVK nominovaná Eva Polakovičová, za Stranu zelených Veronika Sadloňová, členom je tiež Ivan Šimko za Misiu 21 - Hnutie kresťanskej solidarity a KDH v ÚVK reprezentuje Dagmar Valuchová. Zapisovateľkou ÚVK je Lívia Škultétyová, riaditeľka odboru volieb a referenda sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra SR.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva vyzvala Izrael na ukončenie ofenzívy v Pásme Gazy
<< predchádzajúci článok
V otázke trestu smrti pre Saddáma je svet rozdelený

Podľa Fica je silná tá strana, ktorá má komunálnych zástupcov - diskusné fórum čitateľov