Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2010

Podľa Fínska je jasné, že Írsko potrebuje finančnú pomoc



Fínsky minister financií Jyrki Katainen v stredu vyhlásil, že je "celkom jasné", že Írsko bude potrebovať finančnú pomoc zo zahraničia. Tiež povedal, že oficiálne ...



Zdieľať
irsko DublinFoto: SITA/APBRUSEL 17. novembra (WEBNOVINY) - Fínsky minister financií Jyrki Katainen v stredu vyhlásil, že je "celkom jasné", že Írsko bude potrebovať finančnú pomoc zo zahraničia. Tiež povedal, že oficiálne stanovisko o finančnom zdraví krajiny bude dokončené o niekoľko dní alebo týždňov. Ministri financií EÚ sa v utorok dohodli, že spoločná misia Európskej komisie, Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu navštívi tento týždeň Írsko, aby zhodnotila zdravie štátnych financií a bánk krajiny. "Pre mňa osobne je ťažké veriť, že Írsko nebude potrebovať žiadnu finančnú pomoc zo zahraničia. Cieľom misie je nájsť správny spôsob, ako reštrukturalizovať a ozdraviť finančný sektor krajiny," povedal Katainen.

Podľa neho je celkom zrejmé, že krajina potrebuje nejakú pomoc zo zahraničia, avšak konkrétne rozhodnutie zatiaľ ešte nepadlo. Katainen si myslí, že priebeh bude rýchly a o zopár dní alebo týždňov budeme vedieť viac. Misia v Írsku má zistiť, aké veľké sú úverové požiadavky krajiny. "Potrebujeme vedieť, ktorú štruktúru podporiť a aký objem mimoriadnej pomoci krajina potrebuje," povedal.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Druhú stavbu obchvatu Galanty otvárali, práce začať nemohli
<< predchádzajúci článok
Banky sú pripravené na financovanie stavieb

Podľa Fínska je jasné, že Írsko potrebuje finančnú pomoc - diskusné fórum čitateľov