Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. septembra 2009

Podľa Lipšica prehrali slušní ľudia s vládnymi parazitmi 1:9Slušní ľudia prehrali v auguste podľa podpredsedu KDH Daniela Lipšica s vládnymi parazitmi 1:9. Ako uviedol dnes na tlačovej besede, jediným víťazstvom slušných ľudí v auguste bol fakt, že ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) – Slušní ľudia prehrali v auguste podľa podpredsedu KDH Daniela Lipšica s vládnymi parazitmi 1:9. Ako uviedol dnes na tlačovej besede, jediným víťazstvom slušných ľudí v auguste bol fakt, že vláda "poväčšine" nezasadala.


Lipšic zároveň vymenoval deväť augustových prehier slušných ľudí. Prvou je tender na prevádzkovanie záchraniek, ktorý vyhrali firmy s obrovskými dlhmi v Sociálnej poisťovni. Druhou prehrou sú dotácie ministerstva hospodárstva na rozvoj turizmu. Treťou prehrou je dotácia sociálnym podnikom blízkym Smeru-SD. Medzi prehry zaradil Lipšic aj odlet predsedu Jána Slotu do Chorvátska zo žilinského letiska bez pasovej kontroly. Piatym prešľapom vlády je neschopnosť riešiť rómsky problém. Prehrou pre slušných ľudí je podľa Lipšica aj rámcová zmluva na nákup áut pre ministerstvá za nevýhodné ceny. Siedmym negatívom je zablokovanie rokovania parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií o kauzách Slotu koaličnými poslancami. Lipšicovi prekáža aj zmena zloženia senátu na Najvyššom súde SR, ktorý pojednáva o odvolaniach proti rozsudkom Špeciálneho súdu. Poslednou prehrou je podľa Lipšica sudkyňa Miriam Sninská, ktorá pojednáva, aj keď je obžalovaná z korupcie. Opýtal sa, či je v talári stále preto, lebo je príbuznou poslanca Národnej rady SR za ĽS-HZDS, alebo preto, že je v blízkom vzťahu s predsedom Krajského súdu v Banskej Bystrici. Na Slovensku nemali navrch v auguste slušní ľudia, ale vládni paraziti, skonštatoval Lipšic.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na východe SR by mala byť nasadená armáda, tvrdí Lipšic
<< predchádzajúci článok
Prevod nehnuteľnosti zmluvou spísanou u notára je rýchlejší