Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. marca 2023

Podľa šéfky Európskeho parlamentu Európska únia musí posilniť solidaritu s UkrajinouŠéfka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová vo štvrtokZdieľať
gettyimages 1432421966 676x451 23.3.2023  - Šéfka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová vo štvrtok Európskej rade povedala, že Európska únia musí posilniť solidaritu s Ukrajinou a zväčšiť európske investície a konkurencieschopnosť. „Musíme pokračovať v solidarite s Ukrajinou z politického, ekonomického, humanitárneho a vojenského hľadiska," uviedla. Informuje o tom oficiálny web Európskej rady.

Únia bojuje za mier„Mier musí zostať konečným cieľom a EÚ je v unikátnej pozícii, aby tomu pomohla," vyhlásila Metsolová.

Podľa jej slov musí Únia naďalej myslieť na dodávky a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu. Balíky sankcií podľa šéfky EP postihli Rusko tvrdo, ale je nutné odhaliť zostávajúce možnosti ich obchádzania.

Musíme zabrániť polarizácii


Dodala, že je potrebná ďalšia práca, aby sa humanitárna situácia na Ukrajine nevymkla spod kontroly, hlavne ak ide o deti. Metsolová privítala zatykače vydané Medzinárodným trestným súdom a vyslovila podporu pre zriadenie špeciálneho medzinárodného súdu v súvislosti s trestným činom agresie proti Ukrajine.

„Ruská agenda zameraná na rozdelenie sveta na proti sebe stojace bloky je jasná. Musíme stáť proti tomu," dodala.


Zdroj: SITA.sk - Podľa šéfky Európskeho parlamentu Európska únia musí posilniť solidaritu s Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Nicholsonovej sprevádzal verejné vypočutie poslanca Klusa vo výbore silný lobing, aby nebol zvolený
<< predchádzajúci článok
Bieloruský reportér je odsúdený na tri roky za článok, v ktorom citoval známeho muža zabitého pri policajnej razii