Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. januára 2012

Podľa Slovákov by podpora podnikateľov priniesla nové miestaZlepšovanie podnikateľského prostredia by prinieslo viac nových pracovných miest ako veľké verejné investície. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK, ktorý uskutočnila v dňoch 5. až ...Zdieľať
nova praca na vychode BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) - Zlepšovanie podnikateľského prostredia by prinieslo viac nových pracovných miest ako veľké verejné investície.


Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK, ktorý uskutočnila v dňoch 5. až 11. januára na reprezentatívnej vzorke 1 145 respondentov.

Respondenti mali na otázku "Ktoré opatrenie by, podľa Vás, prinieslo viac nových pracovných miest?" možnosť výberu medzi zlepšovaním podnikateľského prostredia a veľkými verejnými investíciami.

Podľa výsledkov prieskumu 44,3 percenta respondentov sa priklonilo k názoru, že účinnejším liekom na nezamestnanosť je, ak by štát vytvoril lepšie podmienky pre zamestnávateľov. Napríklad menej zásahov do podnikania, nižšie dane a odvody či pružnejší Zákonník práce. Alternatívu, ak by štát investoval do výstavby veľkých verejných stavieb, akými sú diaľnice alebo elektrárne, podporila približne štvrtina (27,6 percenta) účastníkov prieskumu.

Väčší prínos opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia pred verejnými investíciami z hľadiska vytvárania nových pracovných miest uznávajú voliči všetkých najväčších strán, vrátane Smeru-SD. Medzi sympatizantmi sociálnych demokratov je pomer preferencií podnikateľské prostredie verzus verejné investície tesný 40,2 percenta ku 37,3 percenta.

Voliči stredopravých strán sú výraznejšie naklonení k zlepšovaniu podnikateľského prostredia: KDH 46,2 percenta ku 29,3 percenta, Obyčajní ľudia - nezávislé osobnosti 50,8 percenta ku 16,8 percenta, Most-Híd 52,0 percenta ku 24,7 percenta, SaS 53,1 percenta ku 20,3 percenta a najjednoznačnejšie SDKÚ-DS 62,8 percenta ku 14,4 percenta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovičovci povedia o programe viac v teplúčku na tlačovkách
<< predchádzajúci článok
Slovenskí vojaci na Cypre pomohli obyvateľom s obnovou mosta

Podľa Slovákov by podpora podnikateľov priniesla nové miesta - diskusné fórum čitateľov