Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. apríla 2009

Podľa Wellinka treba diskutovať o znížení sadzieb ECB pod 1%



Člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Nout Wellink vyhlásil, že banka by mala prediskutovať možnosť zníženia úrokových sadzieb pod 1 %. Na otázku, či hlavná refinančná sadzba ...



Zdieľať
FRANKFURT 27. apríla (WEBNOVINY) - Člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Nout Wellink vyhlásil, že banka by mala prediskutovať možnosť zníženia úrokových sadzieb pod 1 %. Na otázku, či hlavná refinančná sadzba klesne pod 1 %, Wellink odpovedal, že je to jeden z bodov diskusie, ktorému by sa Rada guvernérov ECB mala venovať. Wellink však nenaznačil, či on sám takéto zníženie podporuje.


Hlavná refinančná sadzba ECB je momentálne na úrovni 1,25 %. Všeobecne sa očakáva, že banka ju na budúci mesiac zníži na 1 %. Niektorí členovia rady guvernérov však už naznačili, že jednopercentná úroková sadzba pre nich predstavuje spodnú hranicu. Wellink taktiež uviedol, že úroveň likvidity na trhoch je znepokojujúca a centrálne banky by mali rozmýšľať o stratégiách, ktoré by boli účinné potom, ako sa zlepší ekonomika.

SITA_Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Slovensko-maďarský kongres v Komárne-Komárom priniesol výzvu, záväzok, no i veľa ľudskosti
<< predchádzajúci článok
Šéf sekty a odsúdený pedofil utiekol z väznice na ostrove Réunion

Podľa Wellinka treba diskutovať o znížení sadzieb ECB pod 1% - diskusné fórum čitateľov